Farul isi asigura pozitia a treia, inainte de pauza competitionala

Farul Constanta.

Farul Constanta a castigat astazi pe teren propriu partida impotriva U Cluj cu scorul 52-15 si isi asigura astfel pozitia a treia in clasamentul SuperLigii CEC Bank, inainte de pauza competitionala.

Trei eseuri marcheaza constantenii in prima repriza prin Van Myk McGrath, Stein Gregory si Laqai Samuela, in timp ce Clujul nu a reusit decat o lovitura de pedeapsa prin Utiu Alin.

A doua repriza, mult mai spectaculoasa, a adus echipei Farul Constanta cinci eseuri, dintre care ultimele trei marcate in ultimele 10 minute ale partidei. Marcatori au fost: Cornei, Gheara, Stein, iar De La Harpe Sergio a reusit o dubla.

Clujul a inscris si el de doua ori in a doua repriza prin Teodorescu Ioan si Martac Marius, iar Puscasu Constantin a transformat o singura incercare.