Steaua si-a luat revansa in fata rivalilor de la Dinamo

Vlaicu si-a depasit de multe ori adversarii.

Militarii au invins miercuri echipa Dinamo intr-un dintre derbyurile etapei a X-a a SuperLigii CEC Bank. Echipa lui Marin Mot a invins cu 34 la 12 si si-a asigurat, in mare masura, un loc in Play-Off.

Ros-albastrii conduceau la pauza cu un scor clar – 19 la 0, dupa eseurile lui Grigore, Dumbrava si Vlaicu, primul si al doilea fiind transformate de fundasul stelist.

In partea secunda, gazdele au majorat diferenta si au mai culcat de doua ori balonul in terenul de tinta advers prin Necula si Zamfir.

Scorul era 29-0 in momentul in care Flavius Dobre a adus primele puncte printr-un eseu. Curea a transformat.

Optarul stelist, Daniel Ianus, ales si Omul meciului, a adus ultimele puncte pentru echipa sa cu eseul din minutul 72.

Capitanul cainilor, Adrian Barbuliceanu, a inchis tabela cu o incercare marcata cu patru minute inainte de final.