Bucurestenii s-au impus la Cluj

CSM castiga clar la Cluj.

Cristian Sauan a deschis scorul printr-o lovitura de pedeapsa, iar cele trei puncte inscrise sunt singurele reusite de clujeni in aceasta partida.

Constantin Dumitru a adus primele puncte pentru CSM Bucuresti cu o incercare reusita si transformata de Filip. Pe finalul primei reprize Marius Dinu a reusit si el o noua incercare pentru bucuresteni, iar scorul la pauza a fost 3-12.

Ivan a adus primele cinci puncte ale CSM-ului in cea de-a doua repriza, iar Filip a transformat din nou.  Tiberiu Conache a fost desemnat omul meciului si a marcat cel de-al patrulea eseu al bucurestenilor, eseu ce le-a adus punctul bonus.

Alexandru Comanescu incheie partida cu un nou eseu, scorul final a fost 3-31 pentru oaspeti.