Clujul, foarte aproape de victorie in partida cu Dinamo

Dinamo castiga la limita partida cu U Cluj.

Universitatea Cluj a intalnit astazi Dinamo Bucuresti in ultima etapa a SuperLigii CEC Bank, inainte de Play Out. Scorul a fost strans, dar victoria a apartinut dinamovistilor.

Acestia au deschis scorul inca din primele minute ale partidei prin Curea Darie care a reusit doua lovituri de pedeapsa, in minutul cinci si noua al partidei.

Statulescu a reusit primul eseu, transformat de acelasi Curea. Remus Boar a inscris pentru gazde si a redus diferenta de scor. Sauan si Curea au reusit fiecare cate o lovitura de pedeapsa pana la finalul primei reprize.

In repriza a doua, Bogdan Ciolocoiu, desemnat si omul meciului, a reusit primul eseu al gazdelor, transformat de capitanul Cristian Sauan. Scorul final al partidei a fost 18-19, pentru oaspeti.