CSM Bucuresti intalneste Dinamo in lupta pentru locul 5

Beldean (stanga) a fost omul meciului.

CSM Bucuresti a intalnit astazi U Cluj in a doua semifinala a campionatului national. Clujenii nu au ridicat nicio problema bucurestenilor si acestia au intrat in lupta pentru locul 5, unde vor intalni echipa Dinamo.

Comanescu a deschis scorul in minutul trei al partidei si a fost urmat de coechipierul sau, Udroiu, cateva minute mai tarziu. Utiu a adus primele puncte ale oaspetilor, printr-o lovitura de pedeapsa reusita in minutul 15.

Petreanu a inscris cel de-a treilea eseu al bucurestenilor, Filip a transformat, iar scorul la pauza a fost 17-3.

In cea de-a doua repriza gazdele au reusit sa culce de trei ori balonul in terenul de tinta advers, prin Dumitru, Murgoci si Ionescu. Surugiu a transformat de doua ori si Ispir o data.

Pentru oaspeti a inscris Iustin Ciaparii, in minutul 45.