Program & Rezultate

PROGRAM COMPETITIONAL Divizia Nationala de Seniori 2016



ETAPA 1

Data Stadion Meci Scor Televizat  
01.10.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CSUAV Arad 52-22 NU
01.10.2016
ora 12:00
Municipal RCM Galati - RC Stejarul Buzau 12-17 NU
01.10.2016
ora 13:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CS Manastur 71-10 NU
02.10.2016
ora 13:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CSM Bucovina Suceava 40-17 NU

ETAPA 2

Data Stadion Meci Scor Televizat  
08.10.2016
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - RCM Galati 15-14 NU
08.10.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CS Navodari 20-19 NU
08.10.2016
ora 13:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - Rugby Club Barlad 20-0 NU
09.10.2016
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - CSM Bucovina Suceava 22-36 NU

ETAPA 3

Data Stadion Meci Scor Televizat  
15.10.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CS Manastur 54-5 NU
15.10.2016
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CS Stiinta Petrosani 19-35 NU
15.10.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CSUAV Arad 12-15 NU
15.10.2016
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - RC Stejarul Buzau 19-12 NU

ETAPA 4

Data Stadion Meci Scor Televizat  
22.10.2016
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - RC Stejarul Buzau 15-26 NU
22.10.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - Rugby Club Barlad 31-29 NU
22.10.2016
ora 11:00
Flacara Navodari CS Navodari - RCM Galati 57-9 NU
20.11.2016
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - CSM Bucovina Suceava 15-50 NU

ETAPA 5

Data Stadion Meci Scor Televizat  
29.10.2016
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CS Manastur 5-0
neprez.
NU
29.10.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Navodari 12-39 NU
29.10.2016
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Stiinta Petrosani 30-20 NU
18.03.2017
ora 10:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CSUAV Arad - NU

ETAPA 6

Data Stadion Meci Scor Televizat  
05.11.2016
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Manastur 75-17 NU
05.11.2016
ora 12:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - RCM Galati 29-18 NU
05.11.2016
ora 12:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Navodari 13-32 NU
05.11.2016
ora 12:00
Sanicolau CSUAV Arad - CS Stiinta Petrosani 15-25 NU

ETAPA 7

Data Stadion Meci Scor Televizat  
12.11.2016
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - RC Stejarul Buzau 8-12 NU
12.11.2016
ora 13:00
I. Hatieganu CS Manastur - CSUAV Arad 14-7 NU
12.11.2016
ora 14:00
Municipal RCM Galati - Rugby Club Barlad 14-21 NU
13.11.2016
ora 10:00
Flacara Navodari CS Navodari - CSM Bucovina Suceava 32-0 NU

ETAPA 8

Data Stadion Meci Scor Televizat  
25.03.2017
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - CS Stiinta Petrosani - NU
25.03.2017
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - CS Navodari - NU
25.03.2017
ora 12:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - RCM Galati - NU
25.03.2017
ora 13:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - Rugby Club Barlad - NU

ETAPA 9

Data Stadion Meci Scor Televizat  
01.04.2017
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CSUAV Arad - NU
01.04.2017
ora 10:00
Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - CS Stiinta Petrosani - NU
01.04.2017
ora 13:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - RC Stejarul Buzau - NU
01.04.2017
ora 14:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Manastur - NU

ETAPA 10

Data Stadion Meci Scor Televizat  
08.04.2017
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - CS Navodari - NU
08.04.2017
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - RCM Galati - NU
08.04.2017
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - Rugby Club Barlad - NU
08.04.2017
ora 10:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CSM Bucovina Suceava - NU

ETAPA 11

Data Stadion Meci Scor Televizat  
22.04.2017
ora 10:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Manastur - NU
22.04.2017
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - CSUAV Arad - NU
22.04.2017
ora 10:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - CS Stiinta Petrosani - NU
22.04.2017
ora 11:00
Municipal RCM Galati - CS Navodari - NU

ETAPA 12

Data Stadion Meci Scor Televizat  
29.04.2017
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - RCM Galati - NU
29.04.2017
ora 10:00
Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - Rugby Club Barlad - NU
29.04.2017
ora 10:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CSM Bucovina Suceava - NU
29.04.2017
ora 10:00
Sanicolau CSUAV Arad - RC Stejarul Buzau - NU

ETAPA 13

Data Stadion Meci Scor Televizat  
06.05.2017
ora 10:00
I. Hatieganu CS Manastur - Rugby Club Barlad - NU
06.05.2017
ora 10:00
Municipal RCM Galati - CSM Bucovina Suceava - NU
06.05.2017
ora 12:00
Flacara Navodari - Legmas Navodari CS Navodari - RC Stejarul Buzau - NU
06.05.2017
ora 12:00
Stiinta CS Stiinta Petrosani - CSUAV Arad - NU

ETAPA 14

Data Stadion Meci Scor Televizat  
13.05.2017
ora 10:00
Constructorilor RC Stejarul Buzau - CS Stiinta Petrosani - NU
13.05.2017
ora 10:00
Unirea CSM Bucovina Suceava - CS Navodari - NU
13.05.2017
ora 13:00
Sanicolau CSUAV Arad - CS Manastur - NU
13.05.2017
ora 14:00
Rulmentul Rugby Club Barlad - RCM Galati - NU


 
Semifinale 1 – 4
Joaca echipele clasate pe locul 1 cu locul 4 si locul 2 cu locul 3, pe terenurile primelor echipe.*
27/28.05.2017
Semifinale 5 – 8
Joaca echipele clasate pe locul 5 cu locul 8 si locul 6 cu locul 7, pe terenurile primelor echipe.*
27/28.05.2017
Finale 1 – 2 si 3 – 4
Pentru locurile 3 – 4 – joaca echipele invinse din semifinalele 1 – 4
Pentru locurile 1 – 2 – joaca echipele invingatoare din semifinalele 1 – 4
03/04.06.2017
Finale 5 – 6 si 7 – 8
Pentru locurile 7 – 8 – joaca echipele invinse din semifinalele 5 – 8
Pentru locurile 5 – 6 – joaca echipele invingatoare din semifinalele 5 – 8
03/04.06.2017*
Toate partidele din finalele 1 – 2, 3 – 4, 5 – 6 si 7 – 8 se joaca pe terenuri neutre.