Program & Rezultate

PROGRAM COMPETITIONAL SuperLiga CEC BANK 2016



ETAPA 1

Data Stadion Meci Scor Televizat  
30.07.2016
ora 11:00
Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CS Politehnica Iasi 35-10 Rugby TV
30.07.2016
ora 17:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CS Universitatea Cluj 45-6 Dolce Sport
31.07.2016
ora 17:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 25-33 Dolce Sport

ETAPA 2

Data Stadion Meci Scor Televizat  
05.08.2016
ora 17:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CSM Stiinta Baia Mare 19-12 Dolce Sport 2
06.08.2016
ora 11:00
Tepro - Tineretului CS Politehnica Iasi - CSM Bucuresti 39-19 Rugby TV
07.08.2016
ora 17:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 21-27 Dolce Sport 2

ETAPA 3

Data Stadion Meci Scor Televizat  
12.08.2016
ora 11:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CS Dinamo Bucuresti 25-20 Rugby TV
12.08.2016
ora 17:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - Timisoara Saracens 16-12 Dolce Sport
14.08.2016
ora 11:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CS Politehnica Iasi 37-11 Dolce Sport

ETAPA 4

Data Stadion Meci Scor Televizat  
19.08.2016
ora 17:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CSA Steaua Bucuresti 8-6 Dolce Sport
20.08.2016
ora 11:00
Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CSM Bucuresti 53-25 Rugby TV
21.08.2016
ora 17:00
Tepro - Tineretului CS Politehnica Iasi - CS Universitatea Cluj 25-3 Dolce Sport

ETAPA 5

Data Stadion Meci Scor Televizat  
26.08.2016
ora 17:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 29-24 Dolce Sport
27.08.2016
ora 11:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - Timisoara Saracens 11-51 Rugby TV
27.08.2016
ora 17:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CS Politehnica Iasi 28-17 Dolce Sport

ETAPA 6

Data Stadion Meci Scor Televizat  
02.09.2016
ora 16:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 19-28 Dolce Sport
03.09.2016
ora 11:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CS Dinamo Bucuresti 31-0 Rugby TV
03.09.2016
ora 15:00
Lascar Ghinet CSM Stiinta Baia Mare - CS Universitatea Cluj 34-10 Dolce Sport

ETAPA 7

Data Stadion Meci Scor Televizat  
10.09.2016
ora 11:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSM Bucuresti 24-10 Rugby TV
10.09.2016
ora 16:00
Tepro CS Politehnica Iasi - Timisoara Saracens 24-49 Dolce Sport
11.09.2016
ora 16:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare 11-22 Dolce Sport

ETAPA 8

Data Stadion Meci Scor Televizat  
24.03.2017
ora 14:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti - Dolce Sport
25.03.2017
ora 14:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSA Steaua Bucuresti - Dolce Sport
26.03.2017
ora 14:00
Tepro - Tineretului CS Politehnica Iasi - CSM Stiinta Baia Mare - Rugby Tv

ETAPA 9

Data Stadion Meci Scor Televizat  
01.04.2017
ora 11:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - CS Politehnica Iasi - Rugby TV
02.04.2017
ora 14:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti - Dolce Sport
03.05.2017
ora 14:00
Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - Timisoara Saracens - Dolce Sport

ETAPA 10

Data Stadion Meci Scor Televizat  
08.04.2017
ora 11:00
Tepro - Tineretului CS Politehnica Iasi - CSA Steaua Bucuresti - Rugby TV
08.04.2017
ora 14:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CSM Bucuresti - Dolce Sport
09.04.2017
ora 14:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - CS Universitatea Cluj - Dolce Sport

BARAJ SEMIFINALE

Data Stadion Meci Scor Televizat  
14.04.2017
ora 11:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CS Politehnica Iasi - Rugby TV
14.04.2017
ora 14:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - Timisoara Saracens - Dolce Sport
15.04.2017
ora 14:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare - Dolce Sport

MECI TUR LOCURILE 5-6

Data Stadion Meci Scor Televizat  
22.04.2017
ora 14:00
Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CSA Steaua Bucuresti - Dolce Sport
23.04.2017
ora 14:00
Tepro - Tineretului CS Politehnica Iasi - CS Dinamo Bucuresti - Dolce Sport
25.04.2017
ora 11:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CS Universitatea Cluj - Rugby TV

MECI RETUR LOCURILE 5-6

Data Stadion Meci Scor Televizat  
29.04.2017
ora 11:00
Iuliu Hatieganu CS Universitatea Cluj - CSM Stiinta Baia Mare - Rugby TV
29.04.2017
ora 14:00
Florea Dumitrache CS Dinamo Bucuresti - Timisoara Saracens - Dolce Sport
30.04.2017
ora 14:00
Ghencea CSA Steaua Bucuresti - CSM Bucuresti - Dolce Sport

SEMIFINALE

Data Stadion Meci Scor Televizat  
06.05.2017
ora 14:00
Stadionul Olimpia CSM Bucuresti - CS Universitatea Cluj - Dolce Sport
07.05.2017
ora 11:00
Gheorghe Rascanu Timisoara Saracens - CS Politehnica Iasi - Rugby TV
07.05.2017
ora 14:00
Arena Zimbrilor CSM Stiinta Baia Mare - CS Dinamo Bucuresti - Dolce Sport


BARAJ PENTRU SEMIFINALE
06/07.05.2017

Locul 2 cu locul 7, locul 3 cu locul 6 si locul 4 cu locul 5, pe terenurile echipelor mai bine clasate.

Locul 1 sta.

SEMIFINALE
13/14.05.2017

Locul 1 cu castigatoarea din barajul 4 vs 5 si castigatoarea dintre locul 2 si locul 7 din baraj va juca cu castigatoarea dintre locul 3 si locul 6 din accelasi baraj pentru semifinale.

FINALE
20.05.2017

Locurile 3-4 – pierzatoarele din semifinale
Castigatoarele din semifinale

Invinsele din BARAJELE PENTRU SEMIFINALE vor mai juca un TUR (conform Tabelei Berger) in 13, 17 si 20 mai 2017.
Echipele pleaca de la 0 puncte in clasament.
La calculul jocurilor, pozitiile echipelor vor fi:

  • Locul 1 – invinsa dintre locul2 si locul 7;
  • Locul 2 – invinsa dintre locul 3 si locul 6
  • Locul 3 – invinsa dintre locul 4 si 5

13.05.2017

Etape play out

17.05.2017

Etape play out

20.05.2017

Etape play out