Steaua bifeaza a doua victorie consecutiva in SuperLiga CEC Bank

Steaua reuseste eseul in fata CSM-ului.

Ultimul meci din cea de-a doua etapa a SuperLigii CEC Bank s-a incheiat cu victoria Stelei, scor 36-19.

Echipa Armatei a deschis scorul in minutul 16 prin eseul lui Vlad Dan, iar CSM-ul a egalat prin Dumitru Constantin. Pe finalul primei reprize, Steaua reuseste sa inscrie inca trei eseuri si la pauza, tabela de marcaj arata scorul 26-7, CSA Steaua – CSM Bucuresti.

Repriza a doua este deschisa prin eseul lui Ionita, transformat de Vlaicu.

Ion Florentin marcheaza pentru CSM si reduce diferenta de scor, Ionut Florea rateaza transformarea si scorul devine 33-12.

Finalul partidei aduce inca un eseu pentru CSM, marcat de Mitu si transformat de Florea si o lovitura de pedeapsa reusita de Vlaicu in minutul 80.

Scorul final al partidei este 36-19.