Prima victorie pentru Poli Agro Iasi in SuperLiga CEC Bank

Prima victorie pentru Poli Agro Iasi in acest campionat.

Patru eseuri reusesc iesenii in meciul impotriva CSU Cluj, echipa ce a incercat sa se apere pe toata durata partidei. Nu au reusit insa sa tina piept Iasiului, dar au reusit sa ia punctul bonus defensiv, terminand meciul la o diferenta mai mica de sapte puncte.

Clujul deschide scorul in minutul trei ai partidei, dar sunt egalati rapid, iar eseul lui Giusca Dragos din minutul 19 ii aduce pe Poli Agro Iasi in avantaj, scorul la pauza fiind 10-7.

In repriza a doua, iesenii reusesc inca doua eseuri si isi asigura prima victorie din campionat. Clujenii marcheaza si ei tot doua eseuri prin Ailenei Paul si Ciolocoiu Bogdan.

Scorul final al partidei a fost 24-19.