Dinamo castiga pe Olimpia

Ratiu a marcat doua eseuri pentru Dinamo.

Dinamo deschide scorul in minutul cinci al partidei prin eseul lui Ratiu, jucator ce a fost ales Omul meciului. CSM-ul inscrie si el cateva minute mai tarziu prin Sarbu, transforma Florea si acestia preiau conducerea pe tabela de marcaj, scor 10-5.

Ratiu rastoarna situatia si inscrie cel de-al doilea eseu, Nicolae transforma si scorul la pauza este 10-13 pentru Dinamo. Cea de-a doua repriza a mentinut ritmul alert al partidei, iar greselile echipelor au contat in stabilirea scorului final.

CSM reuseste doua lovituri de pedeapsa prin Ionut Florea, in timp ce Dinamo marcheaza trei, Statulescu si Nicolae – doua.

Partida se incheie cu scorul 16-22, CSM Bucuresti – Dinamo.

Dinamo ocupa locul patru in clasamentul SuperLigii CEC Bank si acumuleaza 15 puncte, in timp ce CSM Bucuresti coboara pe locul sase, cu 11 puncte.