Constantenii iau punctul bonus la Iasi

Constantenii castiga detasat la Iasi

Constantenii au dominat clar intreaga partida jucata impotriva Poli Agro Iasi. Acestia au reusit totusi sa marcheze un eseu prin Constantin Paslaru in repriza a doua.

Prima repriza a apartinut Farului, acestia au marcat doua eseuri prin Mbimbo si De La Harpe Darryl, acesta fiind declarat omul meciului. Bezusca transforma in ambele ocazii si scorul la pauza este 0-14.

Repriza a doua a mai adus trei eseuri in contul constantenilor. De La Harpe Darryl a reusit doua, iar Stein Gregory unul. Partida se incheie, Poli Ago Iasi – Farul Constanta, scor 5-33.

Gazde
(1-23) George Silviu Matasa;(2) Nicu Manolachi;(3) Bogdan Formagiu;(4) Bogdan Crîşmaru;(5) Marius Lucian Bisoc;(6) Ionuţ Isak;(7-1) Constantin Pâslaru ;(8) Dragoş Marian Giuşcă;(9-20) Paul Cristian Bolat;(10) Nicu Dan Ignea;(11) Ciprian Cernescu;(12) Andrei Ciprian Ilău;(13) Cristinel Manole;(14-7) Sebastian Rotaru;(15) Marian Moroşanu;(16) Cristian Constantin Tărăgan;(17) Alexandru Telesa;(18) Ionuţ Dimofte;(19) Ştefan Cosmin Strat;(20-25) Florin Bas;(21) Mihai Alexandru Cristea;(22-9) Marius Florin Blejusca;(23-24) Emanuel Constantin Druşcă;