Timisoara castiga partida cu CSM Bucuresti

CSM Bucuresti deschide scorul in minutul doi al partidei printr-o lovitura de pedeapsa reusita de Filip, dar Timisoara raspunde cu eseul lui Moala din minutul 16. Lemnaru reuseste o noua incercare in minutul 26 si asigura scorul de 10-3 la pauza. Calafeteanu rateaza ambele transformari.

Repriza a doua a venit cu un joc la fel de echilibrat, Timisoara reuseste doua eseuri prin Burcea si Rus, iar CSM marcheaza prin Bogdan Petreanu in minutul 74. Scorul final al partidei este 24-13.

Gazde
(1) Otar Turashvili;(2) Marian Eugen Capatina;(3-17) Horatiu Eugen Pungea;(4) Dorin Lazar;(5) Marian Drenceanu;(6) Sandu Stelian Burcea;(7) Vasile Sorin Rus;(8) Daniel Carpo;(9) Valentin Nicolae Calafeteanu;(10) Catalin Fercu;(11) Viliami Tu'akalau Moala;(12) Johnny Sola;(13) Ben Dominic Tuiatua;(14) Madalin Vlad Lemnaru;(15) Gheorghe Bizo;(16) Paul Constantin Borzas;(17) Ciprian Ion Borzas;(17-3) Gigi Militaru;(18) Alexandru Mihai Tarus;(19) Cristian Bianu;(20) Laurentiu Marian Tanase;(21) Eugen Andrei Iftode;(22) Valentin Constantin Rosu;(23-25) Victor Alexandru Dumitru;(23) Andrew Ian Pahulu;