Militarii se impun pe Olimpia

Florin Vlaicu a fost oprit cu greu de adversari.

Steaua a castigat ultima partida inainte de pauza competitionala si si-a asigurat locul patru in clasament. Ros-albastrii au marcat trei incercari in prima repriza prin Vlaicu, Zebega si Ianus. Fundasul Stelei a fost desemnat omul meciului, dupa ce a adus echipei sale 17 puncte.

CSM Bucuresti a reusit sa acumuleze trei puncte pana la pauza, prin lovitura de pedeapsa reusita de Andrei Filip.

In a doua repriza, Grigore a inscris in min. 46 si min. 52 pentru militari si Vlaicu a reusit un drop-gol si si-a asigurat prima pozitie in topul marcatorilor cu 80 de puncte.

Alexandru Comanescu a reusit o dubla pentru CSM, Florea a tranformat ambele incercari. Ionut Florea se afla pe locul al doilea in topul marcatorilor, avand 61 de puncte inscrise in acest sezon. Scorul final al partidei a fost CSM Bucuresti – CSA Steaua, 20-39.