Clujul castiga pe teren propriu partida cu Poli Iasi

Universitatea Cluj a primit in aceasta dimineata vizita echipei Poli Iasi in cea de-a Xa etapa a SuperLigii CEC Bank. Gazdele au inscris doua eseuri, iar capitanul Cristian Sauan a adus 11 din cele 21 de puncte inscrise de clujeni.

Acesta deschide scorul printr-o lovitura de pedeapsa in minutul 18 al partidei, iar Pralea marcheaza primul eseu cateva minute mai tarziu. Boar inscrie cel de-al doilea eseu in minutul 38, iar Sauan transforma. Scorul la pauza este 18-0.

Singurele puncte ale iesenilor sunt inscrise de Dragos Giusca in minutul 51.

Iesenii s-au remarcat prin numarul mare de cartonase galbene primite, Paul Bolat, Ciprian Cernescu si Dragos Giusca au stat fiecare cate 10 minute pe marginea terenului.

Daniel Martac a primit si el cartonas galben in minutul 67 al partidei. 21-5 a fost scorul final, iar Clujul se mentine pe pozitia a saptea in clasamentul campionatului national.

Gazde
(1) Paul Petucher ;(2) Bogdan Vasile Salagean ;(3) Romulus Boar;(4-17) Claudiu Curca ;(5) Paul Ailenei ;(6) Alin Dragoniciu ;(7) Dorian Ciocea ;(8) Marius Martac ;(9) Radu Pralea ;(10) Alin Utiu ;(11) Ioan Teodorescu;(12) Cristian Sauan ;(13) Alexandru - Marius Banu;(14) Bogdan Ciolocoiu ;(15) Adrian Mazare;(16-4) Bogdan Ionescu ;(17) Daniel Danut Gheta;(18) Iustin Ciaparii ;(19) Nicolae Rus ;(20) Vlad Rotar ;(21) Eduard Ciaparii ;(22) Vasile Dragos ;(23) Dan Vagner ;
Oaspeti
(1-3) Bogdan Formagiu;(2) Nicu Manolachi;(3-25) George Silviu Matasa;(4) Bogdan Crîşmaru;(5) Marius Lucian Bisoc;(6-19) Andrei Constantin Fânariu;(7) Ştefan Alexandru Druşcă;(8-1) Constantin Pâslaru ;(9-20) Paul Cristian Bolat;(10) Nicu Dan Ignea;(11) Ciprian Cernescu;(12-13) Mihai Lucian Vacaru;(13-12) Andrei Ciprian Ilău;(14) Marian Moroşanu;(15) Radu Florin Amariei;(16-24) Ionuţ Dimofte;(17-18) Alexandru Telesa;(18-23) Cristian Constantin Tărăgan;(19-16) Costel Pricopie;(20-8) Dragoş Marian Giuşcă;(21-6) Ionuţ Isak;(22-9) Marius Florin Blejusca;(23-17) Vasilică Nicoară;(23) Cristinel Manole;