Constantenii sunt infranti in Timisoara

RCM Timisoara – Farul Constanta.

Partida RCM Timisoara – Farul Constanta s-a jucat pe o ploaie torentiala, dar vremea neprielnica nu a stat in calea timisorenilor care si-au mai adaugat o victorie in palmares.

Vali Calafeteanu, omul meciului, este singurul marcator al primei reprize. Acesta reuseste patru lovituri de pedeapsa, iar scorul la pauza este 12-0.

Repriza a doua debuteaza cu un eseu de penalizare primit de timisoreni si transformat de Calafeteanu. Moala inscrie si el un eseu in minutul 56 al partidei, iar Calafeteanu transforma din nou.

Catalin Fercu aduce si el trei puncte pe tabela de marcaj printr-o lovitura de pedeapsa in minutul 75.

Farul Constanta reuseste sa marcheze in ultimele minute ale partidei prin Helu William, Jantjies Eugene transforma si partida se incheie cu socrul 29-7.

Gazde
(1-36) Petru-Vladimir Balan;(2) Otar Turashvili;(3-17) Horatiu Eugen Pungea;(4) Dorin Lazar;(5) Marian Drenceanu;(6) Sandu Stelian Burcea;(7) Laurentiu Marian Tanase;(8) Daniel Carpo;(9) Valentin Nicolae Calafeteanu;(10) Jody Gavin Rose;(11) Viliami Tu'akalau Moala;(12) Paula Fakavainga Kinikinilau;(13) Ben Dominic Tuiatua;(14) Madalin Vlad Lemnaru;(15) Catalin Fercu;(16) Marian Eugen Capatina;(17-3) Gigi Militaru;(18) Samuel Maris;(19) Cristian Bianu;(20) Mateaki Kafatolu;(21) Florin Fantanaru;(22) Gheorghe Bizo;(23-25) Victor Alexandru Dumitru;
Oaspeti
(1) Michael Vincent De Neuilly-Rice;(2) Cristian Cornei;(3) Florin Sasu;(4) Petre Neacsu;(5) Cristian Munteanu ;(6) Randall Anthony Morrison;(7-24) Renaud Edwaldt Van Neel ;(8) Sailasa Masilevu;(9) Samuela - Tudrau Laqai;(10) Eugene - Anthony Jantjies;(11) Mc Grath Van Wyk;(12) William-Fetu'ufuka Ukumaki Aorere Helu;(13) Constantin Gheara ;(14) Adrian -Marian Apostol;(15) Gregory Stein ;(16) Erasmus Albertus Van Der Linde;(17) Pierre Rossouw Du Toit;(18) Lisevheli Gaven Nesindande;(19) Onal Agiacai;(20) Mihăiţă Zainea ;(21) Marian Pirvu;(22) Ionut - Silviu Puisoru;(23) Victor Alexandru Bezuscu;