Victorie pentru baimareni la reluare SuperLigii

Baia Mare – CSM Bucuresti.

CSM Stiinta Baia Mare reincepe campionatul national cu o victorie in fata CSM Bucuresti. Gazdele au dominat prima repriza si au marcat nu mai putin de patru eseuri prin Ursache, Bardasu, Danila si Hristache. Neozeelandezul Michael Wiringi a transformat trei dintre ele.

Singurele puncte ale bucurestenilor au fost marcate de Andrei Filip printr-o lovitura de pedeapsa in ultimul minut al primei reprize. Scorul la pauza este 26-3.

A doua repriza a adus un joc mult mai echilibrat, fiecare echipa reusind sa marcheze cate trei incercari. Baia Mare a inscris prin Botezatu, Ciuntu si Cretuleac, iar de data acesta Ionut Dimofte a transformat.

CSM Bucuresti a inscris prin Poparlan, Mitroi si Beldean. Filip a transformat tot de doua ori si partida s-a incheiat cu scorul 45-22.

Gazde
(1) Andrei Ursache;(2-24) Florin Bardasu;(3-17) Vasile Barlea;(4) Ionut Hristache;(5-7) Marius Danila;(6-8) Mihai Macovei;(7-19) Sean Morrell;(8-30) Constantin Ene;(9-20) Vlad Ailenei;(10-34) Michael Wiringi;(11) Stefan Ciuntu;(12) Cristian Dinis Vartic;(13) Minya Csaba Gal ;(14-27) Georgel Catuna;(15-32) Ionut Budusanu;(16-33) Alexandru Claudiu Oancea;(17-18) Mihai Dico;(18-3) Cristian Balan;(19-35) Teodor Buzatu;(20-5) Cosmin Cirtiu;(21-28) Marcel Cretuleac;(22-10) Ionut Dimofte;(23-15) Ionut Niacsu;
Oaspeti
(1) Vlad Bunea;(2) Elvis-Nicolae Gornoava;(3) Constantin Dumitru;(4) Alexandru Valcu;(5) Valentin Popirlan;(6) Cristian Murgoci;(7) Alexandru Mitu;(8) Bogdan Petreanu;(9) Florin Surugiu;(10) Andrei Filip;(11) Alexandru Comanescu;(12) Tiberiu Conache;(13) Richard Plopeanu;(14) Marian Ispir;(15) Florentin Ion;(16) Cristian Ionescu;(17) Alberto Tutunea;(18) George Tudor;(19) Marius Dinu;(20) Andrei Mitroi;(21) Adrian Pasciuc;(22) Cristian Alexandru Voicu;(23-24) Alexandru Beldean;