11 incercari pentru CSM Bucuresti in partida cu Poli Iasi

CSM Bucuresti.

CSM Bucuresti a reusit sa marcheze nu mai putin de 11 incercari in partida cu Poli Iasi disputata in aceasta dimineata pe stadionul Olimpia.

Iesenii au deschis scorul in minutul cinci prin lovitura de pedeapsa a lui Ignea, dar bucurestenii au raspuns prin eseul lui Poparlan, transformat de Filip.

Marius Dinu, Vlad Bunea – o incercare si Alexandru Comanescu – doua incercari, au marcat in prima repriza. Filip a transformat de trei ori.  Morosanu a reusit sa mai aduca trei puncte iesenilor printr-o lovitura de pedeapsa, iar scorul la pauza era 33-6.

Richard Plopeanu a deschis cea de-a doua repriza cu un nou eseu pentru gazde, urmat de Surugiu, Tutunea, Poparlan si Beldean fiecare reusind sa culce balonul in terenul de tinta advers.

Cu doar zece minute pana la finalul partidei, Filip a inscris un nou eseu pentru CSM si tot el a transformat incercarea. Singurul eseu al Poli Iasi a fost marcat de Paul Bolat si transformat de Marian Morosanu. Scorul final al partidei este 73-13.

Gazde
(1) Vlad Bunea;(2) Elvis-Nicolae Gornoava;(3) Constantin Dumitru;(4-5) Valentin Popirlan;(5-4) Marius Dinu;(6) Cristian Murgoci;(7) Alexandru Mitu;(8) Alexandru Valcu;(9) Florin Surugiu;(10) Andrei Filip;(11) Alexandru Comanescu;(12) Richard Plopeanu;(13) Tiberiu Conache;(14) Marian Ispir;(15) Florentin Ion;(16) Alberto Tutunea;(17) George Tudor;(18) Andrei Mitroi;(19) Adrian Udroiu;(20) Adrian Pasciuc;(21) Cristian Alexandru Voicu;(22) Alexandru Beldean;
Oaspeti
(1) Ştefan Cosmin Strat;(2-23) Cristian Constantin Tărăgan;(3-25) George Silviu Matasa;(4-5) Marius Lucian Bisoc;(5-4) Bogdan Crîşmaru;(6) Ionuţ Isak;(7-19) Andrei Constantin Fânariu;(7) Ştefan Alexandru Druşcă;(8) Dragoş Marian Giuşcă;(9-20) Paul Cristian Bolat;(10) Nicu Dan Ignea;(11) Ciprian Cernescu;(12) Andrei Ciprian Ilău;(13) Mihai Lucian Vacaru;(14) Marian Moroşanu;(15) Radu Florin Amariei;(16-24) Cosmin Plugaru;(17-18) Alexandru Telesa;(18-2) Nicu Manolachi;(19-3) Bogdan Formagiu;(20-9) Marius Florin Blejusca;(21) Cristinel Manole;(22) Vasilică Nicoară;(23-16) Ionuţ Dimofte;