Baia Mare a luat punctul bonus la Bucuresti

Baia Mare se mentine pe primul loc in SuperLiga CEC Bank

Baia Mare a castigat partida cu Dinamo disputata pe stadionul Florea Dumitrache din Bucuresti. Gazdele au deschis scorul prin lovitura de pedeapsa a lui Curea.

Cateva minute mai tarziu Dimofte a inscris primul eseu, tot el a transformat si Baia Mare a preluat conducerea pe tabela de marcaj.

Capitanul Mihai Macovei a adus si el cinci puncte echipei printr-o incercare reusita pe finalul primei reprize, iar scorul la pauza a fost 3-12.

Repriza a doua a debutat tot prin lovitura de pedeapsa a lui Curea, dar de data aceasta Cretuleac este cel care a inscris pentru Baia Mare, iar Wringi a transformat. Podea a inscris si el cateva minute mai tarziu.

Tanase a reusit sa treaca de apararea maramuresenilor si a inscris primul eseu al dinamovistilor in minutul 73.

Omul meciului, Alexandru Oancea a marcat in ultimul minut al partidei si meciul s-a incheiat cu scorul 11-31.

Gazde
(1) Petru Tamba ;(2) Daniel Bejan;(3) Vlad Cornel Badalicescu;(4) Marius Constantin Antonescu;(5) Andrei Marius Badea;(6) Niculae Barbu;(7) Adrian Ion;(8) Vlad Teodor Tanase;(9) Andrei Bogdan Cristea;(10) Darie Florin Curea;(11) Mihai Cozma;(12) Andrei Daniel Ilie;(13) Adrian Barbuliceanu;(14) Silviu Andrei Tanase ;(15) Alexandru Marin;(16) Catalin Dumitru Beca;(17) Flavius Filip Dobre;(18) Bogdan Emanuel Neacsu;(19) Cosmin Aurel Ratiu;(20) Ciprian Florin Caplescu;(21) Octavian Nitu;(22) Madalin Girbau;(23) Mihai Cornel Merca;
Oaspeti
(1-28) Mihai Dico;(2-26) Alexandru Claudiu Oancea;(3) Vasile Barlea;(4-18) Ionut Hristache;(5-24) Johannes Petrus Van Heerden ;(6-7) Mihai Macovei;(7-27) Cristian Stoica;(8-19) Teodor Buzatu;(9-33) Cristian Podea;(10) Ionut Dimofte;(11-21) Ioan Pop;(12-30) Cristian Dinis Vartic;(13-29) Ionut Budusanu;(14-11) Georgel Catuna;(15-32) Ionut Niacsu;(16-17) Silviu Suciu;(17-25) Andrei Ursache;(18-1) Cristian Balan;(19-5) Marius Danila;(20-6) Sean Morrell;(21-9) Marcel Cretuleac;(22) Michael Wiringi;(23-14) Stefan Ciuntu;