Vlaicu a adus victoria Stelei la Constanta

Florin Vlaicu a inscris 17 puncte in meciul cu Farul Cta.

Echipa armatei a castigat la limita partida cu Farul Constanta, diferenta fiind facuta de eseul marcat de Vlaicu in ultimele minute ale partidei.

Acelasi Vlaicu a deschis scorul printr-o lovitura de pedeapsa, dar a fost egalat de namibianul Jantjies Eugene, care a fost desemnat omul meciului, marcand 12 puncte pentru echipa sa.

De La Harpe Sergio a inscris primul eseu al partidei, transformat de Jantjies, si Farul a trecut in avantaj pe tabela de marcaj.

Vlaicu a redus din diferenta cu o noua lovitura de pedeapsa, iar scorul a pauza era 9-10 pentru militari.

Jantjies a fost singurul marcator al constantenilor in cea de-a doua repriza, acesta a inscris un eseu si a transformat. Vlaicu a adus alte trei puncte echipei printr-o lovitura de pedeapsa, iar Cazan a reusit o incercare.

Cu doar cinci minute inainte de finalul meciului, scorul era 17-17. Fundasul stelist a reusit incercarea ce a adus victoria ros-albastrilor, scor final 22-17.

Farul

(RUGBY CLUB JUDETEAN FARUL CONSTANTA)
17

vs.

-

Steaua

(CLUBUL SPORTIV AL ARMATEI STEAUA BUCURESTI)

Gazde
(1) Michael Vincent De Neuilly-Rice;(2) Erasmus Albertus Van Der Linde;(3) Florin Sasu;(4) Onal Agiacai;(5) Cristian Munteanu ;(6) Randall Anthony Morrison;(7) Renaud Edwaldt Van Neel ;(8) Sailasa Masilevu;(9) Samuela - Tudrau Laqai;(10) Eugene - Anthony Jantjies;(11) Adrian -Marian Apostol;(12) William-Fetu'ufuka Ukumaki Aorere Helu;(13) Constantin Gheara ;(14) Sergio Cole De La Harpe ;(15) Gregory Stein ;(16) Cristian Cornei;(17) Pierre Rossouw Du Toit;(18) Florin Gorun;(19-23) Petre Neacsu;(20-21) Victor Alexandru Bezuscu;(21-20) Mc Grath Van Wyk;(22) Ionut - Silviu Puisoru;(23-19) Vali-Catalin Mototolea ;
Oaspeti
(1) Nicolae Nere;(2) Marcel - Laurentiu Mihalache;(3-23) Madalin - Ionut Baraulea;(4) Florin - Cornel Tatu;(5) Remus Necula;(6) Alexandru - Florinel Grigore;(7) Viorel Lucaci;(8) Daniel - Gabriel Ianus;(9-20) Grigoras Diaconescu;(10) Marin - Danut Dumbrava;(11) Ionut Dumitru;(11-25) Mihai Rosca;(12) Claudiu - Florin Ionita;(13) Ionel Cazan;(14) Viorel Zamfir;(15) Florian - Adrian Vlaicu;(16) Sergiu - Catalin Buzea;(17-31) Mihai - Gabriel Popovici;(18) Andrei Iliescu;(19) Ionut - Mihai Simion;(20) Vlad Ilie;(21) Dan Vlad;(22-11) Daniel Nainer;(23-17) George Tiu;