Bucurestenii s-au impus la Cluj

CSM castiga clar la Cluj.

Cristian Sauan a deschis scorul printr-o lovitura de pedeapsa, iar cele trei puncte inscrise sunt singurele reusite de clujeni in aceasta partida.

Constantin Dumitru a adus primele puncte pentru CSM Bucuresti cu o incercare reusita si transformata de Filip. Pe finalul primei reprize Marius Dinu a reusit si el o noua incercare pentru bucuresteni, iar scorul la pauza a fost 3-12.

Ivan a adus primele cinci puncte ale CSM-ului in cea de-a doua repriza, iar Filip a transformat din nou.  Tiberiu Conache a fost desemnat omul meciului si a marcat cel de-al patrulea eseu al bucurestenilor, eseu ce le-a adus punctul bonus.

Alexandru Comanescu incheie partida cu un nou eseu, scorul final a fost 3-31 pentru oaspeti.

Gazde
(1-4) Bogdan Ionescu ;(2) Iustin Ciaparii ;(3) Romulus Boar;(4-5) Nicolae Rus ;(5-19) Claudiu Curca ;(6) Dorian Ciocea ;(7-27) Alin Dragoniciu ;(8) Marius Martac ;(9) Radu Pralea ;(10) Alin Utiu ;(11) Ioan Teodorescu;(12) Cristian Sauan ;(13) Alexandru - Marius Banu;(14) Bogdan Ciolocoiu ;(15) Adrian Mazare;(16) Daniel Danut Gheta;(17) Bogdan Vasile Salagean ;(18) Paul Petucher ;(19-20) Remus Citea ;(20-1) Paul Ailenei ;(20) Victor - Pierre Coussolle ;(21) Eduard Ciaparii ;(22) Sergiu Pop ;(23) Vasile Dragos ;
Oaspeti
(1) Petre Zapan;(2) Cristian Ionescu;(3) Constantin Dumitru;(4) Alexandru Valcu;(5) Valentin Popirlan;(6) Cristian Murgoci;(7) Alexandru Mitu;(8) Bogdan Petreanu;(9) Florin Surugiu;(10) Andrei Filip;(11) Alexandru Comanescu;(12) Richard Plopeanu;(13) Tiberiu Conache;(14) Marian Ispir;(15) Valentin Marian Ivan;(16) Alberto Tutunea;(17) Vlad Bunea;(18) George Tudor;(19) Marius Dinu;(20) Andrei Mitroi;(21) Cristian Alexandru Voicu;(22) Alexandru Beldean;(23-14) Florentin Ion;