Clujul, foarte aproape de victorie in partida cu Dinamo

Dinamo castiga la limita partida cu U Cluj.

Universitatea Cluj a intalnit astazi Dinamo Bucuresti in ultima etapa a SuperLigii CEC Bank, inainte de Play Out. Scorul a fost strans, dar victoria a apartinut dinamovistilor.

Acestia au deschis scorul inca din primele minute ale partidei prin Curea Darie care a reusit doua lovituri de pedeapsa, in minutul cinci si noua al partidei.

Statulescu a reusit primul eseu, transformat de acelasi Curea. Remus Boar a inscris pentru gazde si a redus diferenta de scor. Sauan si Curea au reusit fiecare cate o lovitura de pedeapsa pana la finalul primei reprize.

In repriza a doua, Bogdan Ciolocoiu, desemnat si omul meciului, a reusit primul eseu al gazdelor, transformat de capitanul Cristian Sauan. Scorul final al partidei a fost 18-19, pentru oaspeti.

Gazde
(1) Paul Petucher ;(2) Bogdan Vasile Salagean ;(3) Romulus Boar;(4) Bogdan Ionescu ;(5) Claudiu Curca ;(6-27) Alin Dragoniciu ;(7-6) Dorian Ciocea ;(8-25) Marius Martac ;(9) Radu Pralea ;(10) Alin Utiu ;(11) Sergiu Pop ;(12) Cristian Sauan ;(13) Sergiu Spataru ;(14) Bogdan Ciolocoiu ;(15) Adrian Mazare;(16) Iustin Ciaparii ;(17) Remus Citea ;(18) Daniel Danut Gheta;(19) Paul Ailenei ;(20) Vlad Rotar ;(21) Constantin Puscasu ;(22) Vasile Dragos ;(23) Marcel Paraipan ;