Steaua a pierdut in deplasare la Baia Mare

Ionut Dimofte a fost desemnat omul meciului.

Elevii lui Marin Mot au intalnit in aceasta dimineata echipa din Baia Mare pe stadionul Phoenix. Gazdele au deschis scorul prin eseul lui Ionut Dimofte, desemnat omul meciului dupa ce a adus 14 puncte pentru echipa sa in aceasta partida.

Ursache a inscris al doilea eseu pentru gazde, iar scorul la pauza a fost 14-0. Acelasi Dimofte a deschis scorul si in cea de-a doua repriza, dar nu a reusit sa isi transforme incercarea.

In ultimele minute ale partidei militarii au reusit sa inscrie prin Dan Vlad. Tot el a transformat lovitura si partida s-a incheiat cu scorul 19-7.

Baia Mare

(CSM STIINTA BAIA MARE)
19

vs.

-

Steaua

(CLUBUL SPORTIV AL ARMATEI STEAUA BUCURESTI)

Gazde
(1-18) Mihai Dico;(2-24) Florin Bardasu;(3-1) Andrei Ursache;(4-7) Marius Danila;(5-31) Johannes Petrus Van Heerden ;(6) Cristian Stoica;(7-19) Sean Morrell;(8-30) Constantin Ene;(9-20) Vlad Ailenei;(10) Ionut Dimofte;(11) Stefan Ciuntu;(12-13) Minya Csaba Gal ;(13-12) Cristian Dinis Vartic;(14-27) Georgel Catuna;(15) Ionut Niacsu;(16-33) Alexandru Claudiu Oancea;(17-23) Silviu Suciu;(18-17) Vasile Barlea;(19-5) Cosmin Cirtiu;(20-35) Teodor Buzatu;(21-34) Michael Wiringi;(22-14) Marcel Cretuleac;(23-22) Ionut Budusanu;(23-21) Ioan Pop;
Oaspeti
(1) Sergiu - Catalin Buzea;(2) George Tiu;(3) Mihai - Gabriel Popovici;(4) Alexandru - Florinel Grigore;(5) Remus Necula;(6) Laurentiu - Florin Melinte;(7) Ionut - Mihai Simion;(8) Andrei Iliescu;(9) Vlad Ilie;(10) Adrian Maftei;(11-30) Daniel Nainer;(12) Dan Vlad;(13) Robert - Catalin Dascalu;(14-28) Andrei - Vasilica Pascu;(15) Viorel Zamfir;(16) Nicolae Nere;(17) Marcel - Laurentiu Mihalache;(18) Florin - Cornel Tatu;(19) Daniel - Gabriel Ianus;(20) Cocarla Laurentiu;(21) Ionel Cazan;(22-24) Ionut Dumitru;