Debut fara probleme pentru Dinamo la Iasi

Silviu Tanase a fost desemnat Omul meciului.

Cainii au invins fara emotii la Iasi cu 53 la 8, aripa Silviu Tanase fiind MVP-ul partidei cu cele trei eseuri marcate in prima parte a meciului.

Echipa antrenata de Stefan Demci a dominat clar jocul si si-a asigurat punctul bonus inca de la pauza.Dinamovistii au marcat tot patru eseuri si in partea a doua a meciului ajungand la opt incercari reusit, cinci transformari si o lovitura de pedeapsa.

Iesenii au marcat o lovitura de pedeapsa si un eseu in ultimele minute ale jocului.

Gazde
(1-18) Alexandru Telesa;(2) Nicu Manolachi;(3-23) George Silviu Matasa;(4-25) Florin Bas;(5) Marius Lucian Bisoc;(6-19) Andrei Constantin Fânariu;(7) Ştefan Alexandru Druşcă;(8) Dragoş Marian Giuşcă;(9-20) Paul Cristian Bolat;(10) Nicu Dan Ignea;(11) Ciprian Cernescu;(12) Mihai Lucian Vacaru;(13) Andrei Ciprian Ilău;(14) Marian Moroşanu;(15) Radu Florin Amariei;(16-24) Ionuţ Dimofte;(17-16) Cosmin Plugaru;(18) Constantin Pâslaru ;(19-1) Ştefan Cosmin Strat;(20-9) Marius Florin Blejusca;(21-3) Vasilică Nicoară;(22) Costel Pricopie;(22-3) Cristinel Manole;(23-24) Ionuţ Zaharia;
Oaspeti
(1) Petru Tamba ;(2) Florin Tasca;(3) Vlad Cornel Badalicescu;(4) Marius Constantin Antonescu;(5) Cosmin Aurel Ratiu;(6) Dragos Alexandru Vasile;(7) Adrian Ion;(8) Niculae Barbu;(9) Andrei Bogdan Cristea;(10) Darie Florin Curea;(11) Mihai Cozma;(12) Andrei Daniel Ilie;(13) Constantin Daniel Statulescu;(14) Silviu Andrei Tanase ;(15) Cosmin George Stan;(16) Daniel Bejan;(17) Bogdan Emanuel Neacsu;(18) Teodor Bors;(19) Andrei Marius Badea;(20) Alexandru Marin;(22) Madalin Girbau;(23-25) Adrian Barbuliceanu;