Dinamo s-a impus pe teren propriu

Dinamo a trecut cu usurinta de Poli Iasi.

Dinamo a intalnit astazi Poli Iasi in cea de-a treia etapa a Play Out-ului SuperLigii CEC Bank. Prima repriza a fost dominata clar de gazde care au si marcat de trei ori prin capitanul Tasca, Statulescu si Ilie Andrei. Statulescu a transformat de fiecare data.

Pentru Iasi a marcat Alexandru Telesa, reusita transformata de Marian Morosanu. Scorul la pauza a fost 21-7.

Acelasi Statulescu, desemnat si omul meciului, a deschis scorul in cea de-a doua repriza, cu o noua incercare reusita. Iesenii recupereaza si ei diferenta de scor prin lovitura de pedeapsa a lui Ignea. Au urmat eseul lui Tanase si dubla lui Antonescu si Dinamo a luat avantaj pe tabela de marcaj.

In minutul 68 al partidei, Ilie Daniel a primit cartonas galben pentru lovire cu pumnul, iar iesenii au profitat de lipsa unui adversar de pe teren pentru a marca doua incercari prin Paslaru si Strat. Scorul final al partidei a fost 49-24.