Victorie usoara pentru bucuresteni pe Olimpia

CSM Bucuresti.

Gazdele s-au impus in prima repriza a partidei CSM Bucuresti – U Cluj, acestia au marcat patru incercari prin Marian Ispir, Florentin Ion, Conache si Beldean. Ispir a reusit sa transforme trei dintre ele, iar scorul la pauza a fost 26-0.

Acelasi Ispir a deschis scorul in repriza a doua cu o noua incercare, iar la doar cateva minute mai tarziu Mitroi a repetat figura. In minutul 58, Mitu a primit cartonas galben pentru anti-joc.

Clujul a marcat primul eseul al partidei in minutul 60 prin Martac Marian, iar Utiu a transformat. Au urmat trei incercari reusite de Gornoava, Voicu si Beldean, iar victoria bucurestenilor a devenit cat se poate de clara.

In minutul 76, acelasi Mitu a primit un nou cartonas galben pentru greseli tehnice repetate, iar clujenii au profitat de avantajul numeric pentru a inscrie a doua incercare a partidei prin acelasi Martac. Scorul final al partidei a fost 57-14.