O noua victorie pentru Timisoara

Madalin Lemnaru a inscris eseul ce a adus victoria Timisoarei.

Timisoara a intalnit astazi Farul Constanta pe teren propriu, in Play Off-ul SuperLigii CEC Bank. Gazdele au reusit o victorie si si-au pastrat prima pozitie in clasament.

Constantenii au deschis scorul prin lovitura de pedeapsa a lui Dumond, iar timisorenii au raspuns cu doua eseuri marcate de Lemnaru si Pungea.

Pe finalul reprizei, Calafeteanu si Dumond au reusit amandoi cate o lovitura de pedeapsa, iar scorul la pauza a fost 15-6.

Repriza a doua a fost condusa de oaspeti, acestia au reusit o lovitura de pedeapsa prin Dumond si un eseu prin Sergio De La Harpe, transformat de acelasi Dumond.

Farul Constanta a condus pana in ultimul minut si ceea ce parea o victorie sigura a fost naruita de eseul lui Lemnaru. Calafeteanu a transformat si partida s-a incheiat cu scorul 22-16.

Gazde
(1-36) Petru-Vladimir Balan;(2) Otar Turashvili;(3-17) Horatiu Eugen Pungea;(4) Dorin Lazar;(5) Marian Drenceanu;(6) (C) Sandu Stelian Burcea;(7) Vasile Sorin Rus;(8) Daniel Carpo;(9) Valentin Nicolae Calafeteanu;(10) Jody Gavin Rose;(11) Viliami Tu'akalau Moala;(12) Paula Fakavainga Kinikinilau;(13) Ben Dominic Tuiatua;(14) Madalin Vlad Lemnaru;(15) Catalin Fercu;(16) Marian Eugen Capatina;(17-3) Gigi Militaru;(18) Samuel Maris;(19) Mateaki Kafatolu;(20) Laurentiu Marian Tanase;(21) Johnny Sola;(22) Gheorghe Bizo;(23) Victor Alexandru Dumitru;
Oaspeti
(1) Michael Vincent De Neuilly-Rice;(2) Cristian Cornei;(3) Florin Sasu;(4) Sailasa Masilevu;(5) Cristian Munteanu ;(6) Onal Agiacai;(7) Renaud Edwaldt Van Neel ;(8) Randall Anthony Morrison;(9) (C) Eugene - Anthony Jantjies;(10) Cecil Dumond;(11) Sergio Cole De La Harpe ;(12) William-Fetu'ufuka Ukumaki Aorere Helu;(13) Constantin Gheara ;(14) Mc Grath Van Wyk;(15-25) Gregory Stein ;(16) Erasmus Albertus Van Der Linde;(17) Lisevheli Gaven Nesindande;(18) Florin Gorun;(19) Petre Neacsu;(20) Vali-Catalin Mototolea ;(21) Samuela - Tudrau Laqai;(22) Adrian -Marian Apostol;(23) Ionut - Silviu Puisoru;