Zece eseuri reusite pentru CSM Bucuresti

Florin Surugiu a fost desemnat omul meciului.

Stadionul Olimpia a gazduit astazi partida CSM Bucuresti – Poli Iasi, in Play Out-ul campionatului national. Oaspetii nu au pus nicio problema gazdelor care au reusit sa culce balonul de zece ori in terenul de tinta advers.

Sase eseuri a inscris CSM Bucuresti in prima repriza, in timp ce iesenii nu au reusit decat trei lovituri de pedeapsa, prin aripa Marian Morosanu.

Poparlan, Ispir, Ivan, Valcu – doua si Ionescu au inscris pentru gazde, astfel ca scorul la pauza a fost 40-9.

Repriza a doua a debutat cu un cartonas galben pentru Ionescu Cristian, jucatorul CSM-ului, dar inferioritatea numerica nu i-a deranjat si acestia au reusit sa inscrie prin Murgoci, cateva minute mai tarziu.

Morosanu a adus inca trei puncte echipei sale printr-o lovitura de pedeapsa. Pana la finalul partidei, bucurestenii au reusit inca trei incercari prin Surugiu, Dinu si Ispir, iar partida se incheie cu scorul 64-15.