Strainii Farului au inscris toate punctele cu Steaua

Helu si Van Wyk au marcat pentru Farul.

Cu gandul la semifinalele de saptamana viitoare, marinarii si militarii au mizat mai mult pe atac si mai putin pe aparare, scorul final fiind 43 la 31 pentru gazde.

Punctele gazdelor au fost inscrise doar de jucatori straini.

Militarii au marcat primii eseu la Constanta, dar strainii Farului si-au facut din nou datoria si au readus echipa in joc cu cinci eseuri pana la pauza.

Ros-albastrii au replicat palid prin lovitura de pedeapsa a lui Dumbrava din finalul primei parti.

Cu Helu, Naisa, Sailasa si Morrisson in mare forma, atacurile taioase ale faristilor au continuat si dupa pauza, astfel ca scorul ajunsese 43 la 17 in minutul 72.

Echipa din Ghencea a avut o tresarire de orgoliu in ultimele minute si a redus diferenta cu doua eseuri transformate.

Farul

(RUGBY CLUB JUDETEAN FARUL CONSTANTA)
43

vs.

-

Steaua

(CLUBUL SPORTIV AL ARMATEI STEAUA BUCURESTI)

Gazde
(1) Michael Vincent De Neuilly-Rice;(2) Cristian Cornei;(3) Florin Sasu;(4) Sailasa Masilevu;(5) Cristian Munteanu ;(6) Vali-Catalin Mototolea ;(7) Renaud Edwaldt Van Neel ;(8) Randall Anthony Morrison;(9-24) (C) Eugene - Anthony Jantjies;(10) Cecil Dumond;(11) Ionut - Silviu Puisoru;(12) Ratu Naisa Narukutabua;(13) Constantin Gheara ;(14) William-Fetu'ufuka Ukumaki Aorere Helu;(15-25) Gregory Stein ;(15) Sergio Cole De La Harpe ;(16) Erasmus Albertus Van Der Linde;(17) Florin Gorun;(18) Pierre Rossouw Du Toit;(19) Petre Neacsu;(20) Mc Grath Van Wyk;(21) Samuela - Tudrau Laqai;(23) Cristian Ogea;(25) Adrian -Marian Apostol;
Oaspeti
(1) Sergiu - Catalin Buzea;(2) Marcel - Laurentiu Mihalache;(3) Mihai - Gabriel Popovici;(4) Remus Necula;(5) Alexandru - Florinel Grigore;(6) Laurentiu - Florin Melinte;(7) Andrei Iliescu;(8) Madalin - Ionut Baraulea;(9) Stefan Patrascu;(10) Marin - Danut Dumbrava;(11-23) Mihai Rosca;(12) Andrei - Vasilica Pascu;(13) (C) Ionel Cazan;(14) Daniel Nainer;(15) Adrian Maftei;(16) Nicolae Nere;(17) Bogdan Zebega;(18) Robert - Catalin Dascalu;(19) Florin - Cornel Tatu;(20) Laurentiu Cocarla;(21) Florian - Adrian Vlaicu;(24) Ionut Dumitru;