CSM Bucuresti a terminat pe locul cinci in SuperLiga CEC Bank

CSM Bucuresti.

CSM Bucuresti a intalnit astazi Dinamo in disputa pentru locul cinci al SuperLigii CEC Bank. Filip a deschis scorul pentru CSM cu o lovitura de pedeapsa reusita, iar Statulescu a raspuns cu aceeasi lovitura, cateva minute mai tarziu.

Antonescu a inscris primul eseu al partidei in minutul 20, Statulescu a transformat si Dinamo a preluat avantajul tabelei de marcaj, scor 10-6. CSM-ul a revenit, insa, prin Andrei Filip care a reusit doua lovituri de pedeapsa si a transformat eseul inscris de Cristian Ionescu. La pauza, tabela a aratat 19-10 pentru CSM Bucuresti.

Repriza a doua a avut cinci incercari si patru cartonase galbene. Plopeanu, Beldean si Conache au inscris pentru CSM, iar Merca a reusit o dubla pentru Dinamo.

Dumitru, Mitu, Zapan (CSM) si Bejan (Dinamo) au vazut cartonasul galben si au stat cate zece minute pe margine.

Scorul final al partidei a fost 36-24, iar CSM Bucuresti a ocupat locul cinci in clasamentul SuperLigii CEC Bank.