TVR 2 si Rugby Tv transmit toate meciurile din SuperLiga CEC Bank

TVR 2.

TVR 2.

TVR 2 si www.rugbytv.ro transmit toate partidele din SuperLiga CEC Bank, sezonul 2013.

Cluburile au decis impreuna cu partenerul media programul transmisiunilor din acest an, urmand ca doua meciuri sa se desfasoare sambata si unul duminica in marea majoritate a etapelor.

In prima etapa Dinamo joaca cu Steaua in Ghencea, vicecampionii de la Baia Mare primesc acasa vizita studentilor clujeni, in timp ce Farul joaca acasa cu CSM Bucuresti.

PROGRAM COMPETITIONAL SUPERLIGA CEC BANK 2013

1. RCMUV Timisoara
2. CS Stiinta-CSM Baia Mare
3. CSA Steaua Bucuresti
4. RCJ Farul Constanta
5. CSM Bucuresti
6. CS Dinamo Bucuresti
7. CS U Cluj

TUR – CALIFICARI PLAY OFF SI PLAY OUT
Etapa I 23.03.2013
1. Stiinta CSM B.M.-CSU Cluj – L.Ghinet – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
2. CSA Steaua-CS Dinamo – Ghencea – ora 10.00 – TVR 2
3. RCJ Farul-CSM Buc. (24.03.) – M. Naca – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
RCMUV Tim. sta.

Etapa a-II-a 30.03.2013
4. CS Dinamo-RCJ Farul (31.03) – Fl. Dumitrache – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
5. CSU Cluj-CSA Steaua – Arena – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
6. RCMUV Tim.-Stiinta CSM B.M. – GH. Rascanu – ora 10.00 – TVR 2
CSM Buc. sta.

Etapa a-III-a 06.04.2013
7. CSA Steaua-RCMUV Tim. – Ghencea – ora 10.00 – TVR 2
8. RCJ Farul-CSU Cluj – M. Naca – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
9. CSM Buc.-CS Dinamo (07.04.) – Olimpia – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
Stiinta CSM B.M. sta.

Etapa a-IV-a 13.04.2013
10. CSU Cluj-CSM Buc.(14.04.) – I.Hatieganu – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
11. RCMUV Tim.-RCJ Farul – Gh. Rascanu – ora 10.00 – TVR 2
12. Stiinta CSM B.M.-CSA Steaua – L. Ghinet – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
CS Dinamo sta.

Etapa a-V-a 20.04.2013
13. RCJ Farul-Stiinta CSM B.M. – M. Naca – ora 10.00 – TVR 2
14. CSM Buc.-RCMUV Tim. – Olimpia – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
15. CS Dinamo-CSU Cluj (21.04.) – Fl. Dumitrache – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
CSA Steaua sta.

Etapa a-VI-a 24.04.2013
16. RCMUV Tim.-CS Dinamo – Gh. Rascanu – ora 10.00 – TVR 2
17. CSM Buc.- Stiinta CSM B.M. – Olimpia – ora 15.00 – www.rugbytv.ro
18. CSA Steaua-RCJ Farul – Ghencea – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
CSU Cluj sta.

Etapa a-VII-a 27.04.2013
19. CSM Buc.-CSA Steaua (28.04.) – Olimpia – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
20. CS Dinamo-Stiinta CSM B.M. – Fl. Dumitrache – ora 10.00 – TVR 2
21. CSU Cluj-RCMUV Tim. – Arena – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
RCJ Farul sta.

RETUR – CALIFICARI PLAY OFF SI PLAY OUT
Etapa a-VIII-a 03.05.2013
22. CSU Cluj-Stiinta CSM B.M.(04.05.) – Arena – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
23. CS Dinamo-CSA Steaua – Fl. Dumitrache – ora 10.00 – TVR2
24. CSM Buc.-RCJ Farul – Olimpia – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
RCMUV sta.

Etapa a-IX-a 11.05.2013
25. RCJ Farul-CS Dinamo – M. Naca – ora 10.00 – TVR 2
26. CSA Steaua-CSU Cluj – Ghencea – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
27. Stiinta CSM B.M.-RCMUV Tim. (12.05.) – L. Ghinet – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
CSM Buc. sta.

Etapa a-X-a 18.05.2013
28. RCMUV Tim.-CSA Steaua – Gh. Rascanu – ora 10.00 – TVR 2
29. CSU Cluj-RCJ Farul – Arena – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
30. CS Dinamo-CSM Buc.(19.05.) – Fl. Dumitrache – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
Stiinta CSM B.M. sta.

Etapa a-XI-a 25.05.2013
31. CSM Buc.-CSU Cluj – Olimpia – ora 11.30 – www.rugbytv.ro
32. RCJ Farul-RCMUV Tim.(26.05.) – M. Naca – ora 11.00 – www.rugbytv.ro
33. CSA Steaua-Stiinta CSM B.M. – Ghencea – ora 10.00 – TVR 2
CS Dinamo sta.

Etapa a-XII-a 19.07.2013
34. Stiinta CSM B.M.-RCJ Farul Cta. – L. Ghinet – ora
35. RCMUV Tim.-CSM Buc. – Gh. Rascanu – ora
36. CSU Cluj-CS Dinamo – Arena – ora
CSA Steaua sta.

Etapa a-XIII-a 24.07.2013
37. CS Dinamo-RCMUV Tim. – Fl. Dumitrache – ora
38. CSM Buc.-Stiinta CSM B.M. – Olimpia – ora
39. RCJ Farul-CSA Steaua – M. Naca – ora
CSU Cluj sta.

Etapa a-XIV-a 27.07.2013
40. CSA Steaua-CSM Buc. – Ghencea – ora
41. Stiinta CSM B.M.-CS Dinamo – L. Ghinet – ora
42. RCMUV Tim.-CSU Cluj – Gh. Rascanu – ora
RCJ Farul sta.

PLAY OFF (locurile 1-4) si PLAY OUT (locurile 5-7).
Se joaca fiecare cu fiecare.
Echipele pleaca de la 0 puncte in clasament.
TUR – 03., 10., 17.08.2013
RETUR – 24.08., 31.08., 07.09.

SEMIFINALE – 28.09.2013 NUMAI PENTRU LOCURILE 1-4,
SE JOACA LOCUL 1 CU LOCUL 4, LOCUL 2 CU LOCUL 3, PE TERENURILE PRIMELOR ECHIPE.

FINALE – 05.10.2013
LOCURILE 3-4 – INVINSELE DIN SEMIFINALE
LOCURILE 1-2 – INVINGATOARELE DIN SEMIFINALE.

RUGBY 7 OPEN – LOCUL DE DESFASURARE URMEAZA A FI STABILIT DE BIROUL FEDERAL
– 15/16 IUNIE 2013
– 29/30 IUNIE 2013
– 12/13 OCTOMBRIE 2013
– 19/20 OCTOMBRIE 2013
– 26/27 OCTOMBRIE 2013

CUPA ROMANIEI
– 02 NOIEMBRIE 2013 – CALIFICARI IN 1/8
– 09 NOIEMBRIE 2013 – 1/8
– 16 NOIEMBRIE 2013 – ¼
– 23 NOIEMBRIE 2013 – ½
– 30 NOIEMBRIE 2013 – FINALA, LOCUL DE DISPUTARE A ACESTEIA SE VA STABILI DE CATRE BIROUL FEDERAL.

6 comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *