Clujul trece din nou pe prima pozitie din Play-Out

U Cluj a trecut vineri de CSM Olimpia Bucuresti cu 24 la 19 si a trecut din nou pe primul loc din Play Out in SuperLiga CEC Bank.

Banu a deschis scorul in minutul 18 cu un eseu, dupa ce Onofrei a trimis pe langa buturi doua lovituri de pedeapsa inaintea sa.

Tot Onofrei a adus primele puncte pentru echipa din Capitala, cu un eseu. Ambele incercari nu au fost urmate de transformari reusite.

Teodorescu a marcat un eseu pe colt dupa un sut in diagonala al internationalului Ionut Dimofte si Clujul a revenit in avantaj. Tot Dimofte a ratat transformarea.

Filip a readus egalitatea cu o noua incercare.

Al treilea eseu al clujenilor a fost unul de penalizare dupa o infractiune in gramada ordonata a echipei din Capitala. Dimofte a fost precis cu transformarea si a dus scorul la 17-10.

Cealalta uvertura, Andrei Filip, a stabilit scorul pauzei cu o lovitura de pedeapsa, 17-13 pentru U Cluj.

In partea a doua s-a jucat pe contre dar s-au marcat mai putine puncte.

Filip a pus pe tabela alte sase puncte in dreptul echipei sale din doua lovituri de pedeapsa.

Barbu (eseu) si Dimofte (transformare) au pus punct meciului si echipa lui Bogdan Cantor a luat patru puncte in clasament, in timp ce bucurestenii au trebuit sa se multumeasca cu punctul bonus defensiv.