Zimbrii au marcat opt eseuri la Constanta in ultimul meci din Play-Off

Stiinta Baia Mare s-a impus la Constanta in fata Farului cu scorul de 58-7, reusind un total de opt eseuri.

Primul eseu al maramuresenilor a venit in minutul 12 dupa care, pana la pauza, cu o regularitate aprope simetrica in ce priveste intervalul in care s-a marcat, elevii lui Eugen Apjok si-au asigurat bonusul ofensiv.

Cinci eseuri au reusit in primele 40 de minute maramuresenii, autorii acestora fiind Gal dubla, Ene, Cave si Dico, trei fiind transformate de Michael Wiringi pentru ca tabela de marcaj sa indice rezultatul Farul-Baia Mare 0-31.

Daca primul mitan s-a jucat intr-un singur sens, repriza secunda a avut acelasi aspect, singura diferenta fiind ca Baia Mare avand punctul bonus asigurat a cautat sa majoreze cat mai mult diferenta de scor.

Zimbrii au mai marcat trei eseuri prin Falamoe, Wiringi si Dinis, doua transformate de Wiringi, unul e Clarke, puncte mai fiind reusite din doua penalitati semnate de acelasi cuplu de transformeri Wiringi-Clarke.

La mijlocul partii secunde constantenii au marcat si ei, punctele de onoare fiind reusite prin eseul lui Pastrama transfromat de Jantjies.

Baia Mare s-a impus la Constanta cu rezultatul de 58-7.