Victorie pentru militari in Play-Out-ul SuperLigii CEC Bank

Pe stadionul Ghencea din Capitala a avut loc o partida din Play-Out-ul, intre CSA Steaua si CSM Olimpia Bucuresti.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 7, prin Talyard, din lovitura de pedeapsa, dupa care stelistii au egalat prin acelasi procedeu, reusit de Lazar Filip.

Desprinderea gazdelor a venit in urma singurului eseu din prima repriza, cand Niacsu s-a intercalat frumos intr-o actiune ofensiva si a culcat balonul la coltul terenului de tinta. Putin dupa aceea, Lazar Filip a concretizat o lovitura de pedeapsa, stabilind scorul pauzei la 11-3.

In partea secunda, acelasi Filip a inscris din nou din penalitate si a dus tabela la 14-3. Spre final, Steaua a finaliza cu mol de margine o actiune soldata cu eseul lui Lucaci.

Iuresul oaspetilor s-a concretizat prin eseul marcat de Petreanu si transformat de Taljard, scorul final al partidei fiind 19-10.

In urma acestei dispute, clasamentul grupei pentru locurile 5-7 arata astfel:

1. Steaua 4 puncte
2. Universitatea Cluj 4puncte
3. CSM Bucuresti Olimpia 2puncte

Reprezentantii CSM-ului vor evolua in barajul de mentinere in SuperLiga CEC Bank impotriva finalistei din Divizia Nationala de Seniori.