A inceput Turneul Final al Diviziei Nationale de Juniori U18

Dupa ce saptamana trecuta stadionul Callatis din Mangalia a gazduit partidele Turneului Final la categoria de varsta U16, de ieri aici isi disputa suprematia juniorii U18, opt echipe luptand pentru titlul de campioana nationala.

In prima faza cele opt echipe calificate la Turneul Final au fost repartizate in doua grupe, astfel ca in Grupa Rosie se regasesc: CSS Barlad, Stejarul Buzau, CS Tomitanii si LPS Suceava, iar in Grupa Albastra: CSO Pantelimon, CSS Unirea Iasi, ATSRCCMUV Timisoara si CT Dinicu Golescu.

Primele partide din Grupa Rosie au insemnat doua victorii cu bonus ofensiv. CSS Barlad a trecut de LPS Suceva, iar CS Tomitanii au fost de neoprit, marcand noua eseuri Stejarului Buzau, Burlacu si Lamboiu fiind autorii cate unui hat-trick.

In Grupa Albastra prima etapa a fost una mai echilibrata, in care CSO Pantelimon a trecut de CT Dinicu Golescu, iar CSS Unirea Iasi s-a impus in fata celor de la ATSRCCMUV Timisoara, ambele echipe invinse alegandu-se insa cu punctul bonus defensiv.

Urmatoarea etapa va avea loc miercuri, 8 iulie cand pe stadionul Marina sunt programate partidele:
Grupa Rosie: LPS Suceava-CS Tomitanii, ora 9:45
Grupa Rosie: CSS Barlad-Stejarul Buzau, ora 11:00
Grupa Albastra: CT Dinicu Golescu- ATSRCCMUV Timisoara, ora 18:00
Grupa Albastra: CSO Pantelimon-CSS Unirea Iasi, ora 19:15

Rezultatele si clasamentele dupa prima etapa contand pentru Turneului Final al DNJ U18:
Grupa Rosie:
CSS Barlas-LPS Suceava 22-8
Stejarul Buzau-CS Tomitanii 5-55
Clasament: 1.CS Tomitanii-5p, 2.CSS Barlad-5p, 3.LPS Suceava-0p, 4.Stejarul Buzau-0p

Grupa Albastra:
CSO Pantelimon-CT Dinicu Golescu 22-15
CSS Unirea Iasi- ATSRCCMUV Timisoara 5-3
Clasament:1.CSO Pantelimon-4p, 2.CSS Unirea Iasi-4p, 3. ATSRCCMUV Timisoara-1p, 4.CT Dinicu Golescu-1p

1 comment

  1. Pingback: A inceput Turneul Final al Diviziei Nationale de Juniori U18 — Arlechinii Bucuresti

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *