Lupta apriga pentru finala Diviziei Nationale de Juniori U18

La Mangalia s-au disputat partidele contand pentru a doua etapa din Turneul Final al Diviziei Nationale de Juniori U18, Grupa Albastra fiind cea mai disputata, in care matematic toate echipele pot spera la un loc pe podium dupa incheierea competitiei.

In Grupa Rosie, CS Tomitanii si CS Barlad au bifat cel de-al doilea succes si in ultima etapa isi vor disputa accederea in finala. CS Tomitanii au dispus de LPS Suceava, iar RC Barlad de Stejarul Buzau, ambele invingatoare acumuland si punctul bonus ofensiv.

Dupa un meci extrem de disputat ATSRCCMUV Timisoara a obtinut prima victorie in Grupa Albastra, banatenii trecand de CT Dinicu Golescu,  in timp ce CSS Unirea Iasi si CSO Pantelimon au remizat, astfel ca ultima etapa va fi una de foc pentru stabilirea ierarhiei finale.

Ultima etapa din prima faza a competitiei va avea loc vineri, 10 iulie, pe stadionul Callatis, dupa urmatorul program:

Grupa Rosie: Stejarul Buzau-LPS Suceava, ora 9:45

Grupa Rosie: CS Tomitanii-CSS Barlad, ora 11:00

Grupa Albastra: CSS Unirea Iasi-CT Dinicu Golescu, ora 18:00

Grupa Albastra: ATSRCCMUV Timisoara –CSO Pantelimon, ora 19:15

Rezultatele si clasamentele dupa primele doua etape contand pentru Turneului Final al DNJ U18:

Grupa Rosie:

CSS Barlad-LPS Suceava 22-8

Stejarul Buzau-CS Tomitanii 5-55

LPS Suceava-CS Tomitanii  5-22

CSSBarlad-Stejarul Buzau 36-7

Clasament: 1.CS Tomitanii-10p, 2.CSS Barlad-10p, 3.LPS Suceava-0p, 4.Stejarul Buzau-0p

Grupa Albastra:

CSO Pantelimon-CT Dinicu Golescu 22-15

CSS Unirea Iasi- ATSRCCMUV Timisoara 5-3

CT Dinicu Golescu- ATSRCCMUV Timisoara  26-29

CSO Pantelimon-CSS Unirea Iasi 7-7

Clasament: 1.CSO Pantelimon-6p, 2.CSS Unirea Iasi-6p, 3. ATSRCCMUV Timisoara-5p, 4.CT Dinicu Golescu-2p

1 comment

  1. Pingback: Lupta apriga pentru finala Diviziei Nationale de Juniori U18 — Arlechinii Bucuresti

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *