Programul meciurilor din Grupa I-a valorica in “Cupa Romaniei” 2016

Programul Grupei I-a valorice in “Cupa Romaniei” 2016.

Prima competitie din sezonul 2016-2017 din rugbyul romanesc, “Cupa Romaniei” este gata de start. Cele 15 echipe au fost impartite in doua grupe valorice, in prima regasindu-se echipele care vor participa in SuperLiga, iar in cea de-a doua, echipele din Divizia Nationala de Seniori si Divizia A.

Grupa I-a valorica: ATSRCMUV Timisoara, CS Stiinta – CSM Baia Mare, CSM – Olimpia Bucuresti, CSA Steaua, CS Universitatea Cluj, CS Dinamo Bucuresti si CS Politehnica Iasi;

In prima grupa valorica se va juca un tur Berger, dupa care se va intocmi clasamentul intermediar al grupei.

Programul etapelor este urmatorul:

Etapa I-a, 19.03.2016
1.CS Stiinta-CSM BM- CS Poli Iasi     – A. Zimbrilor
2. CSM-Olimpia-CS Dinamo                 – Olimpia
3. CSA Steaua-CS U Cluj                       – Ghencea
ATSRCMUV Timisoara sta.

Etapa a-II-a,26.03.2016
4. CS Dinamo-CSA Steaua                     – Fl. Dumitrache
5. CS Poli Iasi-CSM-Olimpia                 – Tepro
6. ATSRCMUV-CS Stiinta-CSM BM   – Gh. Rascanu
CS U Cluj sta.

Etapa a-III-a, 02.04.2016
7. CSM-Olimpia-ATSRCMUV             – Olimpia
8. CSA Steaua-CS Poli Iasi                     – Ghencea
9. CS U Cluj-CS Dinamo                      – I. Hatieganu
CS Stiinta-CSM BM sta.

Etapa a-IV-a, 09.04.2016
10. CS Poli Iasi-CS U Cluj                         – Tepro
11. ATSRCMUV-CSA Steaua                   – Gh. Rascanu
12. CS Stiinta-CSM BM – CSM-Olimpia – A. Zimbrilor
CS Dinamo sta.

Etapa a-V-a, 16.04.2016
13. CSA Steaua-CS Stiinta-CSM BM       – Ghencea
14. CS U Cluj-ATSRCMUV                    – I. Hatieganu
15. CS Dinamo-CS Poli Iasi                     – Fl. Dumitrache
CSM-Olimpia sta.

Etapa a-VI-a, 23.04.2016
16. ATSRCMUV-CS Dinamo                   – Gh. Rascanu
17. CS Stiinta-CSM BM-CS U Cluj         – A. Zimbrilor
18. CSM-Olimpia-CSA Steaua                 – Olimpia
CS Poli Iasi sta.

Etapa a-VII-a, 29.04.2016
19. CS U Cluj-CSM-Olimpia                 – I. Hatieganu
20. CS Dinamo-CS Stiinta-CSM BM     – Fl. Dumitrache
21. CS Poli Iasi-ATSRCMUV                – Tepro
CSA Steaua sta.

1 comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *