Programul meciurilor din Grupa a II-a valorica in Cupa Romaniei

Programul meciurilor din Grupa a II-a valorica in Cupa Romaniei.

Prima competitie din acest an din rugbyul romanesc, “Cupa Romaniei”, este gata de start. Prima etapa a competitiei va avea loc pe 19 martie, cele 15 echipe fiind impartite in doua grupe valorice, in prima regasindu-se echipele care vor participa in SuperLiga, iar in cea de-a doua, echipele din Divizia Nationala de Seniori si Divizia A.

Grupa a II-a valorica: CS Stiinta Petrosani, CS Navodari, RCM Galati, RC Barlad, CSM Bucovina Suceava, CSUAV Arad, RC Buzau, CS Manastur.

In cea de-a doua grupa valorica, echipele au fost impartite in doua serii:

Seria Albastra
1.CS Navodari
2. RCM Galati
3.RC Barlad
4.CSM Bucovina Suceava        

Seria Rosie
1. CS Stiinta Petrosani
2. RC Stejarul Buzau
3. CSUAV Arad
4. CS Manastur Cluj

In cea de-a doua grupa valorica se vor juca in serii, 1 tur + 1 retur, fiecare cu fiecare, dupa care se vor intocmi clasamente/serii, primul joc urmand sa fie in 19 martie,iar ultimul pe 23 aprilie.

Programul etapelor:
TUR

Etapa I-a, 19.03.2016
22.CS Navodari-CSM Suceava (se va disputa pe 20 martie) – Flacara -ora 10.00
23.RCM Galati-RC Barlad                     – Municipal     -ora 13.00
24.CS Stiinta-CS Manastur                     – Stiinta           -ora 14.00
25.RC Stejarul- CSUAV                         – Constructorul-ora 10.00

Etapa a-II-a, 26.03.2016

26.CSM Suceava-RC Barlad                  – Unirea         -ora 14.00
27. CS Navodari-RCM Galati                 – Flacara         -ora 14.00
28. CS Manastur-CSUAV                       – I. Hatieganu-ora 14.00
29.CS Stiinta-RC Stejarul                       – Stiinta         -ora 10.00

Etapa a-III-a, 02.04.2016

30.RCM Galati-CSM Suceava (se va disputa pe 3 aprilie)- Municipal     -ora 11.00
31.RC Barlad-CS Navodari                   – Rulmentul     -ora 11.00
32.RC Stejarul-CS Manastur                 – Constructorul-ora 11.00
33.CSUAV-CS Stiinta                           – Sanicolau       -ora 14.00

 

RETUR

Etapa a-IV-a, 09.04.2016

34.CSM Suceava-CS Navodari – Unirea           -ora 10.00
35.RC Barlad-RCM Galati                     – Rulmentul     -ora 13.00
36.CS Manastur-CS Stiinta                     – I. Hatieganu -ora 14.00
37.CSUAV-RC Stejarul                         – Sanicolau       -ora 10.00

Eapa a-V-a, 16.04.2016

38.RC Barlad-CSM Suceava (se va disputa pe 15 aprilie) – Rulmentul     -ora 15.00
39.RCM Galati-CS Navodari                   – Municipal     -ora 12.00
40.CSUAV-CS Manastur                         – Sanicolau       -ora 14.00
41.RC Stejarul-CS Stiinta                         – Constructorul-ora 11.00

 

Etapa a-VI-a, 23.04.2016

42.CSM Suceava-RCM Galati – Unirea         -ora 10.00
43.CS Navodari RC Barlad                     – Flacara         -ora 11.00
44.CS Manastur-RC Stejarul                   – I. Hatieganu-ora 10.00
45.CS Stiinta-CSUAV                            – Stiinta         -ora 14.00

 

Dupa stabilirea clasamentului va urma un baraj de calificare in sferturile de finala pe care il vor disputa, pe 29 aprilie, ocupantele locurilor 1 din cele doua serii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *