Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 19-20 noiembrie!

In weekendul 19-20 noiembrie au avut loc meciuri eliminatorii in in Cupa Regelui, Diviziile Nationale de Juniori si Divizia Nationala de Seniori. Mai jos aveti toate rezultatele inregistrate in meciurile disputate.

CUPA REGELUI
Baraj Semifinale
SCM Timisoara – CSM Bucuresti 11-18
CSA Steaua – CS Universitatea Cluj 19-10
CS Dinamo – CS Politehnica Iasi 35-12

DNS
CSUAV – CSM Suceava 15-50

Under 16 MOLDOVA
Etapa a-V-a
CSS Barlad – CSS Gura  Humorului 61-0
CSS Tecuci – LPS Focsani 0-45

Under 16 MUNTENIA 1
Etapa a-V-a
CSM Bucuresti – RC Grivita 19-7
RC Stejarul – CT Dinicu Golescu 0-5

Under 16 MUNTENIA 2
Etapa a-V-a
CSR Sacele – CS Dinamo 17-3
CSA-CSS Steaua – CS Cleopatra 7-24

PROGRAM JOCURI TURNEUL 2 – DNJ U 19 – R 7 – 19.11.2016
– ORGANIZATOR LPS FOCSANI –
STADIONUL TINERETULUI
1.     CSA STEAUA
2.     CNAV
3.     CT DINICU GOLESCU
4.     LPS FOCSANI
5.     SCM PITESTI

Rezultate:
CSA Steaua – LPS Focsani 29-0
CT Dinicu Golescu – LPS Focsani 0-17
CSA Steaua – CNAV 12-7
LPS Focsani – CNAV 5-24
CT Dinicu Golescu – CSA Steaua 12-43
CNAV – CT Dinicu Golescu 30-5
SCM Pitesti nu s-a prezentat la meci

PROGRAM JOCURI TURNEUL 2 – DNJ U 17 – R 7 – 19.11.2016
– ORGANIZATOR: CS CLEOPATRA –
TERENUL CONSTRUCTORUL CLEOPATRA
1.     CS Aurora Baicoi
2.     RC Brasov
3.     CT Dinicu Golescu
4.     CNAV
5.     CS Cleopatra
6.     CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant

Seria A                                          Seria B
1.  CS Aurora Baicoi                        1. RC Brasov
2.    CT Dinicu Golescu                    2. CNAV
3.    CS Cleopatra                              3. CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant

Rezultate:
CT Dinicu Golescu – CS Cleopatra 17-0
CNAV – CS Parohial 22-0
Aurora Baicoi – CT D. Golescu 17-12
RC Brasov – CNAV 31-0
CS Cleopatra – Aurora Baicoi 0-34
CS Parohial – RC Brasov 0-43
Cleopatra – Parohial 38-0
Golescu – CNAV 31-5
Aurora Baicoi – RC Brasov 36-12

PROGRAM JOCURI TURNEUL 2 – DNJ U 17 – R 7 – 19.11.2016
– ORGANIZATOR CSO PANTELIMON –
Terenul: Unitatea Militara
1.     CSS 2 Baia Mare
2.     CSO Pantelimon
3.     CS Olimpia Bucuresti
4.     PCE Ilfov

Rezultate:
CSS 2 Baia Mare – PCE Ilfov 36-0
CSO Pantelimon – CS Olimpia 24-0
PCE Ilfov – CS Olimpia 10-19
CSS 2 Baia Mare – CSO Pantelimon 21-7
CSO Pantelimon – PCE Ilfov 32-0
CS Olimpia – CSS 2 Baia Mare 7-33

PROGRAM JOCURI TURNEUL 2 – DNJ U 17 – R 7 – 19.11.2016
– ORGANIZATOR: CTTV GALATI –
TERENUL MUNICIPAL
1.     CSS Barlad
2.     LPS Suceava
3.     LPS Focsani
4.     CSS Tecuci
5.     CTTV Galati

Rezultate
CSS Barlad – CSS Tecuci 22-5
LPS Suceava – CTTV Galati 22-5
LPS Focsani – CSS Tecuci 21-7
CSS Barlad – LPS Suceava 22-5
CTTV Galati – LPS Focsani 5-24
CSS Tecuci – LPS Suceava 7-15
LPS Focsani – CSS Barlad 0-36
CSS Tecuci – CTTV Galati 19-5
LPS Suceava – LPS Focsani 10-12
CTTV Galati – CSS Barlad 5-29

AMRB 19.11.2016
Teren Ghencea
Etapa a–VII–a  si  a-VIII-a la categoriile U 12,  U 14
CAMPIONATUL REGIONAL MUNTENIA 2016-2017
„U” 12(2005-2006)
Etapa  a IX-a
CSO PANTELIMON – CNAV                                       5-0
CSM – SOIMII                                                             10-20
CSA-CSS STEAUA  – VICTORIA CUMPANA          5-35
RC GRIVITA – AURORA BAICOI (29.10.)                 5-25
RUGBY SACELE – RC ANTONIO Jr.                         0-5

„U” 14(2003-2004)
Etapa  a IX-a   
RC BRASOV – CSA-CSS STEAUA                                                    12-7
RC GRIVITA – DINAMO-CSS 6                                                        10-26
CSM – CSO PANTELIMON                                                                 5-19
RC ANTONIO Jr. – CSS TRIUMF-SOIMII                                          3-17
AURORA BAICOI – CSC MIHAIL KOGALNICEANU (26.11.)

Etapa  a X-a   
CSS TRIUMF-SOIMII – AURORA BAICOI                                        10-5
CSO PANTELIMON – RC ANTONIO Jr.                                           38-0
DINAMO-CSS 6 – CSM                                                                      5-0
CSA-CSS STEAUA  – RC GRIVITA                                                    43-0
RUGBY TEAM CONSTANTA  – RC BRASOV                                    7-5

Meci test
Romania – Canada 21-16

FOTO: Rugby Soimii Facebook

1 comment

  1. Pingback: Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 19-20 noiembrie! — Arlechinii Bucuresti

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *