Rezultatele meciurilor disputate in weekend in DNJ, rugby X

In weekendul 4-5 martie s-au reluat competitiile de juniori din rugbyul romanesc, la U17 si U15, rugby X. Mai jos aveti toate rezultatele inregistrate in meciurile disputate.

REZULTATE TURNEUL 4 – DNJ U 17 – R X – 05.03.2017
– ORGANIZATOR: CSS BARLAD –
STADIONUL: RULMENTUL –  ORA 12:00

CS Tomitanii – CTTV Galati     48-0
Unirea Pascani – CSS Tecuci    5-12
CS Cleopatra – CS Tomitanii    0-24
CSS Barlad – Unirea Pascani     25-5
CTTV Galati – CS Cleopatra       10-40
CSS Tecuci – CSS Barlad            7-31
CTTV Galati  – Unirea Pascani   5-31
CS Cleopatra – CSS Tecuci         19-7
CS Tomitanii – CSS Barlad          5-13

Pe primul loc se afla CSS Barlad, cu 51 de puncte, urmata de CS Cleopatra cu 47 de puncte, CS Tomitanii cu 46 de puncte, Unirea Pascani cu 25 de puncte, CSS Tecuci cu 20 puncte si CTTV Galati cu 19 puncte.

REZULTATE  TURNEUL 3 – DNJ U 17 – R X – 05.03.2017
– ORGANIZATOR: CSS 2 BAIA MARE –
TERENUL PHOENIX – ora 11:00
MUNTENIA – Seria B
CSS 2 Baia Mare – CS Parohial cel Mare si Sfant 5- 0
CSO Pantelimon – RC Grivita 5-0
CS Parohial cel Mare si Sfant – RC Grivita    5-0/0-5
CSS 2 Baia Mare – CSO Pantelimon    24-10
CSO Pantelimon – CS Parohial cel Mare si Sfant  5-0
RC Grivita – CSS 2 Baia Mare  0-5

Dupa trei etape, pe primul loc se afla CSS 2 Baia Mare cu 25 de puncte, urmata de CSO Pantelimon cu 23 puncte, RC Grivita cu 10 puncte si CS Parohial cu 6 puncte.

REZULTATE TURNEUL 4 – DNJ U 17 – R X – 05.03.2017
– ORGANIZATOR: CSS BEGA TIMISOARA –
TERENUL CSS BEGA – ORA 11:00

MUNTENIA – Seria A
CT Dinicu Golescu  –  CSS Bega Timisoara  34-0
CS Aurora Baicoi  –  CT Dinicu Golescu   5-17
CSS Bega Timisoara  – CS Aurora Baicoi  0-25

Dupa patru turnee, pe primul loc se afla Aurora Baicoi cu 29 de puncte, urmata de CT Dinicu Golescu cu 26 de puncte, RC Brasov cu 16 puncte (echipa retrasa din campionat), CSS Bega Timisoara cu 13 puncte.

REZULTATE  TURNEUL 4 – DNJ U 15 – R X – 05.03.2017
– ORGANIZATOR CSS GURA HUMORULUI –
STADIONUL TINERETULUI – Ora 11:00

ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare – CS Aurora Baicoi  31-0
CSS Gura Humorului – CS Metrorex   22-0
CSS Barlad – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare  19-0
CSS Triumf-Soimii – CSS Gura Humorului   27-7
CS Aurora Baicoi – CSS Barlad      7-38
CS Metrorex – CSS Triumf-Soimii   0-26
CS Aurora Baicoi  – CS Metrorex   12-27
ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare-CSS Gura Humorului  0-28
CSS Barlad – CSS Triumf-Soimii  5-12

Dupa patru turnee, pe primul loc se afla CSS Soimii – Triumf cu 48 de puncte, urmata de CSS Barlad cu 46 puncte, CSS Gura Humorului cu 38 puncte, ACS Florin Popovici CSS2 Baia Mare cu 37 puncte, CS Aurora Baicoi cu 22 puncte, CSS Metrorex cu 15 puncte.

FOTO: CSS2 CNE RUGBY Baia Mare Facebook

1 comment

  1. Pingback: Rezultatele meciurilor disputate in weekend in DNJ, rugby X — Arlechinii Bucuresti

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *