Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 1-2 aprilie

In weekendul 1-2 aprilie au continuat meciurile din SuperLiga CEC Bank si Divizia Nationala de seniori, in plus s-au mai jucat partide si la nivel de juniori, dar si la mini-rugby. Rezultatele tuturor intalnirilor le gasiti mai jos:

SuperLiga CEC Bank
Etapa a-IX-a 1/2.04.2017
CSA Steaua – CS Dinamo  39-25
CSM Bucuresti – CS Poli Iasi  41-28
CS Stiinta-CSM B. Mare – SCM Timisoara  joc reprogramat pe 03.05.2017, ora 14.00

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a IX-a
RCM Galati – CSUAV Arad 31-0
CS Navodari – CS Stiinta Petrosani 32-20
Rugby Club Barlad – RC Stejarul Buzau 18-19
CSM Bucovina Suceava – CS Manastur 66-3

DNJ U16 Muntenia 1
Buzau – Grivita 7-46
CSM – Callatis, ora 14:00 meci amanat pentru 30 aprilie
Teren Olimpia

Muntenia 2
Steaua – Dinamo 22-5
Sacele – Metrorex 5-29

Moldova
Gura Humorului – Focsani 17-7
CSS Barlad – Tecuci 5-0 (cf regulamentului)

DNJ U18, RUGBY XV
Buzau – Grivita 0-52

TURNEUL 5 – DNJ U 19 – R X – 02.04.2017    –  s-a amanat
– ORGANIZATOR SCM PITESTI –

TURNEUL 5 – DNJ U 19 – R X – 02.04.2017
– ORGANIZATOR LPS SUCEAVA –
STADIONUL UNIREA – ORA 12:00

Rezultatele jocurilor:
CSA Steaua – CTTV Galati           50-10
LPS Suceava – CS Tomitanii        7-10
CTTV Galati – CS Tomitanii          0-40
CSA Steaua – LPS Suceava           22-10
LPS Suceava – CTTV Galati         40-0
CS Tomitanii – CSA Steaua           0-10

Mini-Rugby
CAMPIONATUL REGIONAL MUNTENIA
EDITIA  2016 – 2017
„U” 12(2005-2006)
Etapa  a X-a       01.04.2017
SOIMII  II – RC ANTONIO Jr.                0-5
RUGBY SACELE – AURORA BAICOI              30-5
RC GRIVITA – VICTORIA CUMPANA              0-60
CSA-CSS STEAUA – SOIMII                      0-5
CSM – CSO PANTELIMON                        5-0

Etapa  a XI-a       01.04.2017
CSM – SOIMII  II                           5-0
CSO PANTELIMON – CSA-CSS STEAUA            5-0
SOIMII – RC GRIVITA                        45-0
VICTORIA CUMPANA  – RUGBY SACELE            5-0
AURORA BAICOI – RC ANTONIO Jr.            15-20

Clasament:
1. ACS Soimii 33p
2. AS Victoria Cumpana 31 p
3. CSO Pantelimon 27p
4. RC Antonio Jr. 27p
5. CSM  24p
6. Rugy Sacele 19p
7. CS Auroa Baicoi 17p
8. RC Grivita 12p
9. CSA CSS Steaua 9*
10. ACS Soimii II**
* echipa penalizata cu 6 puncte
* echipa ACS Soimii II nu puncteaza in campionat

„U” 14(2003-2004)
Etapa  a XIV-a
DINAMO-CSS 6 – CSS TRIUMF-SOIMII                            12-12
CSC MIHAIL KOGALNICEANU – CSA-CSS STEAUA    12-26
AURORA BAICOI – RUGBY TEAM CONSTANTA            7-5
RC ANTONIO Jr. –  RC BRASOV                          0-36
CSM – RC GRIVITA                                                31-5

Etapa  a XV-a
RC GRIVITA – RC ANTONIO Jr.                             15-12
RC BRASOV – AURORA BAICOI                               7-0
RUGBY TEAM CONSTANTA – CSC MIHAIL KOGALNICEANU         17-14
CSA-CSS STEAUA – CSS TRIUMF-SOIMII                     12-7
DINAMO-CSS 6 – CSO PANTELIMON                          0-38

Clasament:
1. RC Brasov 40p
2. CSO Pantelimon 35p
3. CSA-CSS Steaua 34p
4. Rugby Team Constanta 31p
5. CS Aurora Baicoi 29p
6. CSS Triumf-Soimii 28p
7. CSS Dinamo – CSS 6 24p
8. RC Antonio Jr. 22p
9. CSM M.Kogalniceanu 20*
10. CSM 20p
11. RC Grivita 15p

Campionatul European de U20, Bucuresti
Finale:
Spania – Portugalia  7-12
Rusia – Romania 33-5
Germania – Belgia 14-30
Elvetia – Olanda 0-30

1 comment

  1. Pingback: Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 1-2 aprilie in tara! — Rugby Club Arlechinii Bucuresti

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *