Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 29-30 aprilie

In weekend-ul 29-30 aprilie au avut loc meciuri in SuperLiga CEC Bank, Divizia Nationala de Seniori si Divizia A. De asemenea, au avut loc trei turnee finale, fiind desemnate campioane nationale, la U19 rugby 7 – CSA Steaua Bucuresti, la U17 rugby X – CS Tomitanii, la U15 rugby X – CSS Gura Humorului.  Vineri, a avut loc la Iasi si etapa a doua a Campionatului Nationale de rugby 7 feminin, unde s-a impus Politehnica Iasi la senioare, respectiv CSM Pascani la junioare. Toate rezultatele le puteti gasi mai jos:

SuperLiga CEC Bank
Etapa  a XIII-a
CS Dinamo – SCM Timisoara 16-38
U Cluj – CSM Stiinta Baia Mare 6-60
CSA Steaua – CSM Bucuresti 28-7

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XII-a
CSUAV – RC Stejarul    12-30
CS Manastur – RCM Galati 13-17
CS Navodari – RC Barlad    55-38
CS Stiinta Petrosani – CSM Suceava  15-17

Divizia A:
Etapa a-VIII-a
CS Dinamo II – CS Sportul Studentesc 40-17
CS Tomitanii – CSM Sibiu 75-13
RC Grivita a stat.

TURNEUL FINAL  – DNJ U 19 – RUGBY 7 –  29.04.2017
– ORGANIZATOR CSA STEAUA –
STADIONUL GHENCEA – ORA 11:00

ECHIPA CALIFICATE
1.    CSA STEAUA
2.    CNAV
3.    LPS FOCSANI
4.    CT DINICU GOLESCU

Rezultate:
CSA Steaua – CT Dinicu Golescu         58-7
CNAV – LPS Focsani               29-0
CT Dinicu Golescu – LPS Focsani       14-14
CSA Steaua – CNAV                21-5
CNAV – CT Dinicu Golescu                 31-7
LPS Focsani – CSA Steaua     0-55

CLASAMENT
Loc    ECHIPA                        M    V    E    I    ES            PCT
1.    CSA STEAUA                  3    3    0    0    134–12    9
2.    CNAV                               3    2    0    1    65–28      7
3.    CT DINICU GOLESCU    3    0    1    2    28–103    4
4.    LPS  FOCSANI                3    0    1    2    14–98      4

TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 17 – R X – 30.04.2017
– ORGANIZATOR: CS AURORA BAICOI –
Stadionul de Rugby AURORA BAICOI –  ora 12:00

GRUPA  A                                              GRUPA  B
1.       CS TOMITANII                           1.   CSS 2 BAIA MARE
2.       CT DINICU GOLESCU               2.   CS AURORA BAICOI
3.       CSO PANTELIMON                   3.   CS CLEOPATRA

Rezultate:
CT DINICU GOLESCU – CSO PANTELIMON 0-12
CS AURORA BAICOI  – CS CLEOPATRA 24-5
CS TOMITANII – CT DINICU GOLESCU 14-5
CSS 2 BAIA MARE – CS AURORA BAICOI 29-0
CSO PANTELIMON – CS TOMITANII 0-19
CS CLEOPATRA – CSS 2 BAIA MARE 7-27
CT DINICU GOLESCU – CS Cleopatra 29-0
CSO PANTELIMON – AURORA BAICOI 12-12
CSS TOMITANII – CSS 2 BAIA MARE 20-28

Clasament turneu: 1. CSS 2 Baia Mare 15p, 2. CS Tomitanii 11p, 3. CS Aurora Baicoi 9p

Clasament final:

TURNEUL NATIONAL 2 – DNJ U 15 – R X – 30.04.2017
– ORGANIZATOR ACS SOIMII BUCURESTI –
STADIONUL NATIONAL DE RUGBY „ARCUL DE TRIUMF”

ECHIPE CALIFICATE
1. CSS GURA HUMORULUI
2. CSS TRIUMF-SOIMII
3. ACS FLORIN POPOVICI CSS 2 BAIA MARE
4. CSS BARLAD

Rezultate:
CSS Gura Humorului – CSS Barlad 10-7
CSS Triumf-Soimii – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare 19-0
CSS Barlad – ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare 0-12
CSS Gura Humorului – CSS Triumf-Soimii 10-5
CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad 15-0
ACS Florin Popovici CSS 2  Baia Mare – CSS Gura Humorului 7-5

Clasament final:
1. Gura Humorului 15 puncte
2. Soimii Triumf 14 puncte
3. ACS Florin Popovici CSS 2 Baia Mare 13 puncte
4. CSS Barlad 6 puncte

DNJU16 Muntenia
CSM Bucuresti  – CSRTM Callatis 15-7
Dinicu Golescu – Stejarul 86-0

DNJ U18
MOLDOVA
Etapa VI-a
CSS Barlad   –   LPS Suceava 83-0
LPS Focsani   –  CS Poli Iasi 0-61
CTTV Galati a stat.

TRANSILVANIA
Etapa VII-a
CSS G. Humor – CSS Viitorul Cluj  24-5
CSM B. Mare a stat.

MUNTENIA
Etapa VI-a
CS Olimpia  – CS Tomitanii 5-0 (meciul nu s-a disputat, CS Tomitanii nu s-au prezentat la teren)
RC Grivita  – CNAV     15-7
CT Dinicu – RC Stejarul   5-0 (meciul nu s-a disputat, RC Stejarul neavand suficienti jucatori)

Campionatul National Rugby 7 feminin (senioare si junioare)
Rezultatele partidelor din etapa a II-a contand pentru Campionatul National de Rugby 7 feminin:
Senioare:
CS Agronomia-CSU Cluj 31-7
CS Politehnica Iasi-CS Agronomia 12-0
CSU Cluj-CS Politehnica Iasi 7-38
CSU Cluj-CS Agronomia 14-15
CS Agronomia-CS Politehnica Iasi 5-19
CS Politehnica Iasi-CSU Cluj 31-0
Clasament: 1.Politehnica Iasi-12p, 2.CS Agronomia-8p, 3.CSU Cluj-4p
Clasament general: 1. Politehnica Iasi-22p, 2.CS Agronomia-18p,3.CSU Cluj-8p

Junioare:
CS Agronomia-CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant 38-0
Ariesul Mihai Viteazu-RC Gringos Transilvania 20-15
CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant-Ariesul Mihai Viteazu 0-37
CSM Pascani-CS Agronomia 7-0
Ariesul Mihai Viteazu-CSM Pascani 10-15
RC Gringos Transilvania-CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant 32-0
CSM Pascani-RC Gringos Transilvania 5-5
CS Agronomia-Ariesul Mihai Viteazu 17-0
RC Gringos Transilvania-CS Agronomia 0-26
CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant-CSM Pascani 0-47
Clasament: 1.CSM Pascani-11p, 2.CS Agronomia-10p, 3.Ariesul Mihai Viteazu-8p, 4.RC Gringos Transilvania-7p, 5.Parohial Stefan cel Mare si Sfant-4p
Clasament general: 1.CSM Pascani-23p,2.CS Agronomia-20p,3.Ariesul Mihai Viteazu-16p, 4.RC GringosGringos-13p, 5.Parohial Stefan cel Mare si Sfant- 8p

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *