Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 6-7 mai

In weekendul 6-7 mai au avut loc ultimele meciuri din sezonul regulat al SuperLigii CEC Bank, editia 2016-2017, meciuri in urma carora au fost stabilite meciurile de baraj pentru calificarea in semifinale, CSM Stiinta Baia Mare calificandu-se direct in careul cu asi, in urma clasarii pe primul loc. De asemenea, s-au disputat meciuri in celelalte doua competitii de seniori, DNS si Divizia A, dar si partide la juniori la categoriile de varsta U16 si U18.

SuperLiga CEC Bank
Etapa a-XIV-a
06/07.05.2017
CSM Bucuresti – CS U Cluj 5-0 (neprezentare Cluj)
CS Stiinta-CSM B. Mare – CS Dinamo 59-21
SCM Timisoara – CS Poli Iasi 46-13
CSA Steaua a stat.

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XIII-a
06.05.2017
CS Manastur – RC Barlad   10-54
RCM Galati – CSM Suceava 12-5
CS Navodari – RC Stejarul  48-3
CS Stiinta Petrosani – CSUAV  38-0

Divizia A
Etapa a-IX-a
06.05.2017
CSM Sibiu –  CS Dinamo II 32-36
CS Sportul – RC Grivita   14-36

DNJ U20
Etapa a-V-a
05.05.2017
CS Tomitanii  – SCM Timisoara 28-32

DNJ U16 REGIONAL
MUNTENIA 2
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CS Cleopatra – CS Metrorex    12-14
CSA-CSS Steaua  – CSR Sacele    12-25

MUNTENIA 1
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CT Dinicu – CSRTM Callatis   60-7
RC Stejarul  – CSM Bucuresti   0-38
RC Grivita sta.

MOLDOVA
Etapa a-IX-a
07.05.2017
LPS Focsani – Barlad 10-40
CSS G. Humor – CSS Tecuci    61-5

DNJ U18
MOLDOVA
Etapa a-VII-a
07.05.2017
LPS Focsani  –   CTTV Galati 32-12
CS Poli Iasi  – CSS Barlad 19-15
LPS Suceava  sta.

TRANSILVANIA
Etapa a-VIII-a
07.05.2017
CSS Viitorul Cluj  – CSM B. Mare 9-7
CSS G. Humor sta.

MUNTENIA
Etapa a-VII-a
07.05.2017
CT Dinicu  – CS Olimpia  17-6
CNAV  – CS Tomitanii   7-29

Campionatul Regional Muntenia Mini-rugby
Stadionul Arcul de Triumf, sambata, 6 mai

„U”8(2009 şi mai mici)
Etapa a XI-a       06.05.2017   “ARCUL DE TRIUMF”
CSA-CSS STEAUA – CSO PANTELIMON      0-5
SOIMII – RC GRIVITA                 30-30

Etapa a XII-a       06.05.2017   “ARCUL DE TRIUMF”
RC GRIVITA –  CSA-CSS STEAUA          5-0
CSO PANTELIMON – SOIMII              10-35

„U”10(2007-2008)
Etapa a X-a       06.05.2017   “ARCUL DE TRIUMF”
SOIMII   II – CS OLIMPIA                                 5-0
CSO PANTELIMON – CSA-CSS STEAUA     85-0
SOIMII – RC GRIVITA                                     80-0

„U” 12(2005-2006)
Etapa  a XVIII-a       06.05.2017   “ARCUL DE TRIUMF”
SOIMII  II – CSO PANTELIMON                         0-5
SOIMII – CSM                                        60-0
VICTORIA CUMPANA – CSA-CSS STEAUA                   5-0
AURORA  BAICOI – RC GRIVITA                        60-5
RC ANTONIO Jr. – RUGBY SACELE                      0-10

JOCURI RESTANTA
RC ANTONIO Jr. – VICTORIA CUMPANA               0-30
SOMII  II – AURORA BAICOI                       0-5
RC GRIVITA – RUGBY SACELE                       0-35

„U” 14(2003-2004)
Etapa  a XXII-a       06.05.2017 – “ARCUL DE TRIUMF”
RUGBY TEAM CONSTANTA – RC GRIVITA                           17-0
CSA-CSS STEAUA  – CSM                                       40-0
DINAMO-CSS 6 – RC ANTONIO Jr.                               17-0
CSO PANTELIMON – AURORA BAICOI                               0-3
CSS TRIUMF-SOIMII – CSC MIHAIL KOGALNICEANU                 17-10

JOC RESTANTA
AURORA BAICOI – RC GRIVITA          21-5

JOCURI IN AVANS
CSM – CSC MIHAIL KOGALNICEANU                          0-17
RC ANTONIO Jr. – CSC MIHAIL KOGALNICEANU              0-15

Foto: RC Grivita Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *