Rezultatele tuturor meciurilor disputate in weekendul 13-14 mai

In weekendul 13-14 mai au avut loc meciurile din barajul pentru calificarea in semifinalele SuperLigii CEC Bank, editia 2016-2017, dar si partide in Divizia Nationala de Seniori in urma carora s-au stabilit echipele ce se vor intalni in penultimul act al competitiei. De asemenea, au mai avut loc intalniri in Divizia A si Diviziile Nationale de Juniori, categoriile de varsta U16 si U18.

Baraj semifinale SuperLiga CEC Bank
13.05.2017
CSA Steaua Bucuresti – CS U Cluj  43-3
SCM Timisoara – CS Poli Iasi meci anulat, castigat cu 5-0 de Timisoara
CS Dinamo Bucuresti – CSM Bucuresti 26-37
Locul 1 a stat CSM Stiinta Baia Mare

Divizia A
Etapa a-X-a
13.05.2017
CSM Sibiu – RC Grivita 5-54
CS Dinamo II – CS Tomitanii 32-31 – a contat si pentru D.N.J. U20
CS Sportul a stat.

Divizia Nationala de Seniori
Etapa a-XIV-a
13.05.2017
CSUAV – CS Manastur    53-31
RC Stejarul – CS Stiinta Petrosani 35-26
CSM Suceava  – CS Navodari   32-23
RC Barlad – RCM Galati 46-28

PROGRAM JOCURI – TURNEUL 5 – DNJ U 15 – R 7 – 13.05.2017
– ORGANIZATOR: COLEGIUL TEHNIC DINICU GOLESCU –
TERENUL GHENCEA – ORA 13:00

1. CSS Triumf-Soimii
2. CSS Barlad
3. CS Metrorex
4. CT  Dinicu Golescu

REZULTAT JOCURI
CSS Triumf-Soimii – CT Dinicu Golescu 44-0
CSS Barlad – CS Metrorex   40-0
CT Dinicu Golescu – CS Metrorex 0-32
CSS Triumf-Soimii – CSS Barlad  17-12
CSS Barlad – CT Dinicu Golescu   49-0
CS Metrorex – CSS Triumf-Soimii 0-43

Clasament turneu:
1. CSS Triumf-Soimii 9 pct, 2. CSS Barlad 7 pct, 3. CS Metrorex 5 pct, 4. CT Dinicu Golescu 3 pct

Clasament cumulat – dupa 5 turnee:
1. CSS Triumf-Soimii 43 pct, 2. CSS Barlad 37 pct, 3. CS Mterorex 25 p, 4. CT Dinicu Golescu 15 pct

DNJ U18 REGIONAL
Moldova
Etapa a-VIII-a
14.05.2017
CTTV Galati – LPS Suceava – va avea loc pe 17 mai, ora 12:00
CSS Barlad   – LPS Focsani  70-16
CS Poli sta.

Muntenia
Etapa a-VIII-a
14.05.2017
CS Olimpia – CNAV    47-7
RC Grivita -CT Dinicu  0-46

Transilvania
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSM B. Mare –  CSS G. Humor  25-0
CSS Viitorul Cluj sta.

DNJ U16 Regional
Moldova
Etapa a-X-a
14.05.2017
LPS Focsani – CSS G. Humor  29-18
CSS Tecuci – CSS Barlad    0-48

Muntenia 1
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSM Bucuresti – CT Dinicu  5-40
CSRTM Callatis-  RC Grivita   34-14
RC Stejarul sta.

Muntenia 2
Etapa a-IX-a
14.05.2017
CSR Sacele – CS Cleopatra  5-22
CS Metrorex –  CS Dinamo    19-3
CSA-CSS Steaua sta.

CAMPIONATUL REGIONAL MUNTENIA Mini-rugby AMRB
EDITIA  2016 – 2017
Teren Tei – organizator RC Antonio Jr.

„U”8 (2009 şi mai mici)
Etapa  a VII-a
13.05.2017   TEI
CSA-CSS STEAUA – SOIMII                 0-5
CSO PANTELIMON – RC GRIVITA            35-45

Etapa a VIII-a
CSO PANTELIMON – CSA-CSS STEAUA     5-0
RC GRIVITA – SOIMII                 10-55

„U”10 (2007-2008)
Etapa a VI-a
SOIMII  II – SOIMII               0-5
RC GRIVITA – CSO PANTELIMON      10-50
CSA-CSS STEAUA – CS OLIMPIA       5-0

Etapa a VII-a
CSA-CSS STEAUA – SOIMII  II                5-0
CS OLIMPIA – RC GRIVITA                    0-5
CSO PANTELIMON – SOIMII                   5-5

„U” 12 (2005-2006)
Etapa  a XIV-a
SOIMII  II – VICTORIA CUMPANA                           0-5
AURORA BAICOI – SOIMII                                  0-30
RC ANTONIO Jr – CSO PANTELIMON                          0-25
RUGBY SACELE – CSM                                      15-0
RC GRIVITA – CSA-CSS STEAUA                             5-0

Etapa a XV-a
RC GRIVITA – SOIMII  II                            5-0
CSA-CSS STEAUA – RUGBY SACELE                      0-5
CSM – RC ANTONIO Jr.                               0-10
CSO PANTELIMON – AURORA BAICOI                     15-0
SOIMII – VICTORIA CUMPANA                           0-0

„U” 14 (2003-2004)
Etapa  a XVIII-a
DINAMO-CSS 6 – RUGBY TEAM CONSTANTA           7-0
CSO PANTELIMON – RC BRASOV                                5-7
CSS TRIUMF-SOIMII – RC GRIVITA                             7-17
CSC MIHAIL KOGALNICEANU – CSM (06.05)            17-0
AURORA BAICOI – RC ANTONIO Jr.                             17-0

Etapa  a XIX-a
RC ANTONIO Jr. – CSC MIHAIL KOGALNICEANU (06.05)         0-15
CSM – CSS TRIUMF-SOIMII                                       5-14
RC GRIVITA – CSO PANTELIMON                             0-24
RC BRASOV – DINAMO-CSS 6                                5-7
RUGBY TEAM CONSTANTA – CSA-CSS STEAUA          0-7

JOC RESTANTA  CSM – AURORA BAICOI                       0-28

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *