Divizia Nationala de Seniori va debuta pe 30 septembrie. Vezi programul meciurilor!

Divizia Nationala de Seniori, al doilea esalon valoric al rugbyului romanesc, va debuta pe 30 septembrie, cu etapa inaugurala a editiei 2017-2018. In acest sezon competitional s-au inscris CSM Bucovina Suceava, CS Navodari, CSU AV Arad, SCM Gloria Buzau, RCM Galati, Stiinta Petrosani, RC Barlad si CS Tomitanii. Campioana en-titre este Bucovina Suceava care a invins in finala pe CS Navodari cu 26-25.

Tur
Etapa I-a
30.09.2017
CS TOMITANII-CSM BUCOVINA SUCEAVA M.Naca ora 10.00
CS NAVODARI-CSU AV ARAD Flacara ora 10.00
SCM GLORIA BUZAU-RCM GALATI Constructorilor/Gloria ora 14.00
STIINTA PETROSANI-RC BARLAD Stiinta 10.00

Etapa a-II-a
07.10.2017
CS TOMITANII-RC BARLAD M.Naca ora 10.00
RCM GALATI-STIINTA PETROSANI Municipal ora 10.00
CSU AV ARAD-SCM GLORIA BUZAU Sanicolau ora 10.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-CS NAVODARI Unirea ora 10.00

Etapa a-III-a
14.10.2017
CS NAVODARI-CS TOMITANII Flacara ora 10.00
SCM GLORIA BUZAU-CSM BUCOVINA SUCEAVA Constructorilor/Gloria ora 10.00
STIINTA PETROSANI-CSU AV ARAD Stiinta 14.00
RC BARLAD-RCM GALATI Rulmentul ora 14.00

Etapa a-IV-a
21.10.2017
CS TOMITANII-RCM GALATI M Naca ora 14.00
CSU AV ARAD-RC BARLAD Sanicolau ora 10.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-STIINTA PETROSANI Unirea ora 10.00
CS NAVODARI-SCM GLORIA BUZAU Flacara ora 10.00

Etapa a-V-a
28.10.2017
SCM GLORIA BUZAU-CS TOMITANII Constructorilor/Gloria ora 10.00
STIINTA PETROSANI-CS NAVODARI Stiinta 10.00
RC BARLAD-CSM BUCOVINA SUCEAVA Rulmentul ora 14.00
RCM GALATI-CSU AV ARAD Municipal ora 14.00

Etapa a-VI-a
04.11.2017
STIINTA PETROSANI-CS TOMITANII Stiinta 12.00
RC BARLAD-SCM GLORIA BUZAU Rulmentul ora 14.00
RCM GALATI-CS NAVODARI Municipal ora 14.00
CSU AV ARAD-CSM BUCOVINA SUCEAVA Sanicolau ora 10.00

Etapa a-VII-a
11.11.2017
CS TOMITANII- CSU AV ARAD M Naca ora 14.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-RCM GALATI Unirea ora 10.00
CS NAVODARI-RC BARLAD Flacara ora 10.00
SCM GLORIA BUZAU-STIINTA PETROSANI Constructorilor/Gloria ora 10.00

Retur
Etapa a-VIII-a
17.03.2018
CSM BUCOVINA SUCEAVA-CS TOMITANII Unirea ora 10.00
CSU AV ARAD-CS NAVODARI Sanicolau ora 10.00
RCM GALATI-SCM GLORIA BUZAU Municipal ora 14.00
RC BARLAD-STIINTA PETROSANI Rulmentul ora 10.00

Etapa a-IX-a
24.03.2018
RC BARLAD-CS TOMITANII Rulmentul ora 10.00
STIINTA PETROSANI-RCM GALATI Stiinta 10.00
SCM GLORIA BUZAU-CSU AV ARAD Constructorilor/Gloria ora 10.00
CS NAVODARI-CSM BUCOVINA SUCEAVA Flacara ora 10.00

Etapa a-X-a
31.03.2018
CS TOMITANII-CS NAVODARI M Naca ora 10.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-SCM GLORIA BUZAU Unirea ora 10.00
CSU AV ARAD-STIINTA PETROSANI Sanicolau ora 14.00
RCM GALATI-RC BARLAD Municipal ora 14.00

Etapa a-XI-a
14.04.2018
RCM GALATI-CS TOMITANII Municipal ora 14.00
RC BARLAD-CSU AV ARAD Rulmentul ora 10.00
STIINTA PETROSANI-CSM BUCOVINA SUCEAVA Stiinta 10.00
SCM GLORIA BUZAU-CS NAVODARI Constructorilor/Gloria ora 10.00

Etapa a-XII-a
21.04.2018
CS TOMITANII-SCM GLORIA BUZAU M Naca ora 10.00
CS NAVODARI-STIINTA PETROSANI Flacara ora 10.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-RC BARLAD  Unirea ora 14.00
CSU AV ARAD-RCM GALATI Sanicolau ora 10.00

Etapa a-XIII-a
28.04.2018
CS TOMITANII-STIINTA PETROSANI M Naca ora 10.00
SCM GLORIA BUZAU-RC BARLAD Constructorilor/Gloria ora 10.00
CS NAVODARI-RCM GALATI Flacara ora 10.00
CSM BUCOVINA SUCEAVA-CSU AV ARAD Unirea ora 10.00

Etapa a-XIV-a
05.05.2018
CSU AV ARAD-CS TOMITANII Sanicolau ora 10.00
RCM GALATI-CSM BUCOVINA SUCEAVA Municipal ora 10.00
RC BARLAD-CS NAVODARI Rulmentul ora 10.00
STIINTA PETROSANI-SCM GLORIA BUZAU Stiinta 10.00

CLASAMENT  INTERMEDIAR  DE  LA  LOCUL 1  LA  LOCUL 8
Pentru echipele clasate de la locul  5 la locul 8, acesta va fi clasamentul final, la sfarsitul campionatului regulat.

12.05.2018
Semifinale : Semifinala I loc 1 – loc 4 si Semifinala II loc 2 – loc 3
Joaca echipele clasate pe locul 1 cu locul 4 si locul 2 cu locul 3, pe terenurile echipelor mai bine clasate.

19.05.2018
Finale 1 – 2 si 3 – 4

Pentru locurile 3 – 4 – joaca echipele invinse din semifinalele 1 – 4, Ordinea pe raportul de arbitraj va fi urmatoarea : Echipa A va fi echipa invinsa din prima semifinala (1-4) si echipa B invinsa din semifinala II (2-3).
Pentru locurile 1 – 2 – joaca echipele invingatoare din semifinalele  1 – 4
Ordinea pe raportul de arbitraj va fi urmatoarea : Echipa A va fi echipa invingatoarea din prima semifinala (1-4) si echipa B invingatoarea din semifinala II (2-3).

Toate partidele din finalele 1 – 2, 3 – 4, se joaca pe terenurile stabilite de FRR.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *