CN de Rugby 7 feminin continua cu etapa a IV-a, ce va avea loc la Bucuresti

Etapa a 4-a din cadrul Campionatului National de Rugby 7 feminin va avea loc duminica 27 mai 2018 pe Stadionul National Arcul de Triumf la care vor participa atat echipele de senioare cat si cele de junioare in clasamentul general al celor doua competitii pe prima pozitie aflandu-se CS Politehnica Iasi respectiv CSS Unirea Iasi.

In competitia senioarelor  vor fi prezente CS Politehnica Iasi, CS Agronomia Bucuresti si CSU Cluj, respectand ordinea clasamentului general, si asa cum s-a intamplat si anterior cu siguranta lupta pentru prima pozitie se va da intre studentele antrenate de Neculai Tarcan respectiv Alexandru Marin, clujencele fiind inca in cautarea primului succes.

Anteriroarele doua etape s-au decis in urma partidelor directe dintre CS Politehnica Iasi si CS Agronomia Bucuresti, de fiecare data cele doua echipe impartindu-si victoriile, insa cum iesencele s-au impus la difente mai consistente si-au apropiat prima pozitie in clasamentul de etapa si implicit in cel general.

Sase echipe vor participa la competitia junioarelor, CSS Unirea Iasi, CS Agronomia Bucuresti, RC Gringos Transilvania, RC Ariesul Mihai Viteazu, CSM Pascani si CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant, cu echipa ieseana in fruntea ierarhiei generale dupa ce s-a impus in rudele disputate anterior in duel direct cu CS Agronomia Bucuresti.

Programul etapei a 4-a:
SENIOARE:
9:00, CS Agronomia-CSU Cluj
10:20, CS Poli Iasi-CS Agronomia
11:40, CSU Cluj-CS Poli Iasi
13:00, CSU Cluj-CS Agronomia
14:20, CS Agronomia-CS Poli Iasi
15:40, CS Poli Iasi-CSU Cluj

Clasament general:
1.CS Politehnica Iasi-20p
2.CS Agronomia Bucuresti-20p
3.CSU Cluj-8p

JUNIOARE:
9:20, CSS Unirea Iasi-CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
9:40, CS Agronomia-CSM Pascani
10:00, RC Gringos-RC Ariesul
10:40, CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant-RC Ariesul
11:00, CSM Pascani-RC Gringos
11:20, CSSUnirea Iasi-CS Agronomia
12:00, CS Agronomia-CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
12:20, RC Gringos-CSS Unirea Iasi
12:40, RC Ariesul-CSM Pascani
13:20, CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant-CSM Pascani
13:40, CSS Unirea Iasi-RC Ariesul
14:00, CS Agronomia-RC Gringos
14:40, RC Gringos-CS Parohial Stefan cel Mare si Sfant
15:00, RC Ariesul-CS Agronomia
15:20, CSM Pascani-CSS Unirea Iasi

Clasament general:
1.CSS Unirea Iasi-27p
2.CS Agronomia-23p
3.RC Gringos-17p
4.RC Ariesul-13p
5.CSM Pascani-13p
6.CS Parohial-5p

FOTO: Dragos Pascaneanu Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *