Unde mergem in weekend?! Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

In acest sfarsit de saptamana, 4-5 mai, SuperLiga CEC Bank, cea mai importanta competitie din rugbyul romanesc continua cu etapa a XIII-a, penultima a sezonului regulat. De asemenea, vor mai avea loc meciuri si in play-off-ul si play-out-ul Diviziei Nationale de Seniori si in toate Diviziile Nationale de Juniori.

Superliga CEC Bank
Etapa a XIII-a
4 mai
ACS Tomitanii Constanta-Timisoara Saracens, ora 12:00 (Stadion M. Naca)
Arbitri: Garbau Madalin, Ionita Victor, Stefan Razvan Nr. 4 Plotchi Eduard
Comisar citare: Nicolae Francu

CSA Steaua Bucuresti-CS Dinamo Bucuresti, ora 11:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Serban Cristian, Ionita Virgil, Dumitrescu Ionel Nr.4 Rotaru Cristian Teodor
Comisar citare:Mihai Stuparu

CSM Stiinta Baia Mare-CS Universitatea Cluj, ora 14:00 (Arena Zimbrilor)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Iordachescu Vlad, Buzatu Teodor Nr.4 Stoica Cristian
Comisar citare:Constantin Bonea

5 mai
SCM Gloria Buzau-CSM Bucuresti, ora 11:00 (Stadion Constructorilor)
Arbitri: Petrescu Radu, Ravar Lucian, Anorocioaei Razvan Nr. 4 Panzaru Marian
Comisar citare: Mihai Irimia

DNS Play – Off
Etapa a V-a
5 mai
RC Grivita Bucuresti-RC Gura Humorului, ora 10:00 (Stadion Parcul Copilului)
Arbitri: Preda Dragos, Dumitrescu Ionel, Rotaru Cristian Teodor

4 mai
Rugby Club Barlad-CS Stiinta Petrosani, ora 10:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Diaconescu Robert, Costache Ciprian, Bargaoanu Dragos

CSM Bucovina Suceava-CS Navodari, ora 11:00 (Stadion Unirea)
Arbitri: Romascu Nelu, Bucur Sorinel, Balan Gabriela

DNS Play – Out
Etapa a V-a
4 mai
CSM Galati-CSM Sibiu, ora 10:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Anorocioaei Razvan, Munteanu Antonel

DNJ U 19
Etapa a IX-a:
5 mai
CSM Bucuresti-CTDG, ora 12:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Fratila Nicolae, Badarau Mihai, Kiss Andrei

LPS Suceava-CSS 2 CNE Baia Mare, ora 12:00 (Stadion Unirea)*
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Onica Gigi, Dimitriu Romica
* s-a amanat pentru 24 mai

 

DNJ U 18
Etapa a VIII-a:
5 mai
CS Metrorex-CSS Barlad, ora 13:00 (Stadion Arcul de Triumf)
Arbitri: Diaconescu Robert, Rotaru Cristian Teodor, Irimia Mihai

CTDG-CS Cleopatra, ora 13:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Serban Cristian, Stefan Razvan, Ionita Victor

DNJ U 17
Etapa a XIV-a:
4 mai
CS Cleopatra-CSS 2 Baia Mare, ora 10:00 (Stadion Marina)
Arbitri: Bonea Florin, Fratila Nicolae, Irimia Mihai

5 mai
CSS Gura Humorului-ACSOV Pantelimon, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Flutur Ionut, Coca Ionut, Balan Gabriela

DNJ U 16 – Muntenia
Etapa a V-a
5 mai
ACSOV Pantelimon-CS Aurora Baicoi, ora 12:00 (Stadion UM)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian, Cristache Sorin

LPS Constanta-CSPSCMSF, ora 14:00 (Stadion M. Naca)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Plotchi Eduard, Damaschin Ionut

CSM Bucuresti-CSA Steaua, ora 15:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Ionita Virgil, Badarau Mihai, Kiss Andrei

CTDG-CNAV/CS Dinamo, ora 15:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Stefan Razvan, Serban Cristian, Ionita Victor

 

DNJ U 16 – Moldova
Etapa a III-a:
5 mai
CTTV Galati-CSS Barlad, ora 12:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Munteanu Antonel, Dusacovschi Stefan, Hanga Gabriel

03 mai
CSS Gura Humorului-CSS Tecuci, ora 13:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Flutur Ionut, Coca Mihai, Coca Ionut

DNJ U 15 – Muntenia
Etapa a IX-a
5 mai
ACS Flamingo-ACSOV Pantelimon, ora 12:00 (Stadion CSO Bragadiru)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Voinea Catalin, Matei Catalin

CS Aurora Baicoi-AS RC Antonio Jr, ora 12:00 (Stadion Aurora)
Arbitri: Garbau Madalin, Szavuy Constantin, Stefanita Sorin

DNJ U 15 – Moldova
Etapa a XI-a:
5 mai
CSS Tecuci-CSS Unirea Iasi, ora 13:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Bucur Sorinel, Pintilie Marius, Nastase Gabriel

A.M.R.B.
4 mai
ora 10:00, Stadion Arcul de Triumf
Arbitri: Rotaru Cristian, Preda Dragos, Kiss Andrei, Cristache Sorin, Badarau Mihai

FOTO: Dragos Păscăneanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *