Podiumul in toate competitiile de juniori din rugbyul romanesc, sezonul 2018-2019

Odata cu terminarea Turneului Final la DNJ U16, s-au incheiat toate competitiile de juniori din rugbyul romanesc, sezonul 2018-2019. Va prezentam mai jos, podiumul la fiecare categorie de varsta si componenta echipelor.

Divizia Nationala de Juniori U15
1. CSS Unirea Iasi
2.  CS Aurora Băicoi
3. ACSOV Pantelimon

Locul 1
CSS Unirea Iasi: Alexandru Cârțan, George Țurcă, Codrin Mertic, Ștefan Hordilă, Angelo Apreotesei, Dragoș Voiniciuc, Alexandru Golăescu, Mihai Crețu, Codrin Negrea, Radu Ghinuț, Radu Matei, Alexandru Tudor, Gabriel Paveliuc, Teodor Clapon, Andrei Irimița, Șerban Onofrei, Cezar Carp, Ioan Roșca, Vlad Timofte, Iulian Antohi, Andrei Boicu, Cosmin Gațu
Antrenor: Claudiu Clapon

CSS Unirea Iasi, campioana la categoria de varsta U15 Foto: unireaclaprugbyjunior Iasi

CSS Unirea Iasi, campioana la categoria de varsta U15 Foto: unireaclaprugbyjunior Iasi

Locul 2
CS Aurora Băicoi: Dragoș Bunescu, Andrei Moise Buliga, Ștefan Scorțaru, Mario-Alexandru Răduță, Bogdan Stănel, Alexandru Coman, Marius Cazan, Rafael Bălan, Bogdan Adrian, Iosif Mihai, George Radu, Andreas Attila Bencze, Ștefan Claudiu Prodan, Alexandru Telearcă, Alexandru Mihai Filip, Ștefan Daniel Covaci, Alexandru Fabian Pantaia, Ciprian Dumitrescu, Gabriel Mateescu, Andrei Crăciun, Denis Florea, Cosmin Irimia, Andrei Cezar Pilescu, Adriano Bumbăcea, Sebastian Ion
Antrenori: Daniel Nainer, Marcel Giucal, Florin Bonea

Locul 3:
ACSOV Pantelimon: Denis Burcea, Alexandru Hampu, Adrian Stanciu, Cristian Chitic, Alexandru Catana, Florin Morjan, Daniel Aldea, Ion Călin, Bogdan Velicu, Vlad Croitoru, Răzvan Gânțu, Cătălin Ivan, Daniel Neagu, Alexandru Constantin, Antonio Petrescu, Lucian Ghița, Leonard Paraschiv, Mihaiță Enache, Valentin Andrei, Daniel Brătianu, Cristian Ivan, Alexandru Drăghici, Marius Simedre
Antrenor: Daniel Vâjea

Divizia Nationala de Juniori U16
1. CNAV-CS Dinamo
2. LPS Constanta
3. CSS – CSS Steaua

Locul 1
CNAV/CS Dinamo: Traian Nițu, Gabriel Lila, Petre Urs, Andrei Mitran, Ciprian Iasylkovski, Dan-Vlăduț Costea, Robert Ionașcu, Costin Stănicel, Patric Nanu, Luca Drăguțescu, Doru Moldovan, Alexandru Moldoveanu, Călin Mihnea Miru, Vitalie Vlas, Eduard Nicolae Cioroabă, Gabriel Iordan, Alexandru Cojocaru, Robert Bourzaev, Antonio Idu, Mihai Florea, Luca Stoica, George Constantinescu, Ștefan Sitaru, Mircea Popescu, Eduard Rujancu, Madalin Mîrza, Alexandru Vlad, Tudor Buturuga, Eduard Manea, Luca Vîlcov, Georgea Costea, Gabriel Ciocan
Antrenor: Andrei Gurănescu, Gabriel Nastase

CNAV/Dinamo este campioana la U16

CNAV/Dinamo este campioana la U16

Locul 2
LPS Constanta: Cristian Bîlea, Marian Bodorin, Liviu Stoian, Iulian Mănăstireanu, Mihaiță Pîntea, George Sandu, Aisun Hogea, Marius Nazîru, Alexandru Sava, Ionuț Sava, Alexandru Paraschiv, Răzvan Călin, Ștefan Țîmpu, Marian Muntianu, Vlad Corcheș,Hristu Puiu, Alexandru Ghiță, Ionuț Ispilat, David Pătru, Dragoș Matei, Silviu Ionut Albu, Vicențiu Arif, Vasile Ștefan Hegher, Alin Luca, Costel Manolache, Iulian Moinea, Alexandru Neagu, Eduard Nica, Radu Ion Rădășanu, Mihai Rosoca, Ionuț Alexandru Sava, Alexandru Șoponea, Ionuț Alexandru Timofte, Ionuț Crivăț
Antrenor: Nicolae Radu Mocanu, Adrian Pllotschi

Locul 3
CSA CSS Steaua: Luca Fertig, Gabriel Toma, Răzvan Olteanu, Andrei Goci, Andrei Rusu, Roberto Cătescu, Alexandru Stanciu, Vlad Panainte, Eduard Vîlcu, Cristian Nedelcu, Alexandru Prescură, Iulian Melinte, Vlad Sâmbotin, Eduard Costin, Antonio Marin, Adrian Mircea Radu, Alexandru Ene, Denis Predoiu, Valeriu Dumitru, Mihai Feraru, Mihai Donciu, Marian Verziu, Nae Roberto, Alexandru Cristian Tanciu, David Nae, Gabriel Cristian Toma, Andrei Constantin Călin, Nicolas Dona, Matei Oproiu, Gabriel Roșu, Alexandru Vilău, Cristi Marius Vărășteanu
Antrenori: Virgil Popișteanu, Cornel Tatu

Divizia Nationala de Juniori U17
1. CSS Gura Humorului
2. CSM Bucuresti
3. CNAV- CS Dinamo


Locul 1
CSS Gura Humorului: Sebastian Vasilovici, Răzvan Bîrsan, Alexandru Buhăiescu, Andrei Floriştean, Alex Limbosu, Adrian Cojocariu, Laurenţiu Pojar, Alin Conache, Claudiu Cuciureanu, Ciprian Nichitean, Robert Cioltan, Mihnea Barău, Alexandru Bandol, Stefan Ajităriţei, Mihai Daraban, Gabriel Bivol, Ioan Antonesei, Ilie Cătună, Alexandru Gîrdea, Andrei Mureșan, Vlăduț Sidău, Alexandru Tucalic, Vladuț Turcanu, Alexandru Ursache, Mircea Ursache, Alexandru Davidoiu, Irinel  Legean
Antrenor: Andrei Varvaroi

CSS Gura Humorului, campioana la U17

Locul 2
CSM Bucuresti: Ion Auraș, Alex Pârvu, Răzvan Sava, Cristian Păuna, Paul Achim, Lucian Silvestru, Iulian Mihai, Mario Leriu, Robert Petrișor, Cristian Ioniță, Andrei Lungu, Răzvan Pașnicu, Florin Nițoi, Marius Bodo, Florin Selavartea, Alex Andon, Andrei Fodor, Florin Munteanu, Mihai Sandu, Alexandru Tatu, David Beldie, Rafael Florea, Alexandru Petre, Casian Vlaic, Iancu Alexandru Vasile, Stoianovic, Ștefan Oprea, Bogdan Basnu, Irinel Mihai, Mihai Borș, David Nasrinahr, Ionuț Preda, Iulian Cohai, Eduard Stroe, Denis Grăjdeanu
Antrenor: Nicu Ungureanu, Ionut Feraru

Locul 3:
CNAV/CS Dinamo:Claudiu Teodorescu, Daniel Ene, Robert Vintilă, Pavel Popa, Leonard Damian, Adrian Sfârlează, Ștefan Manea, Florin Silion, Andrei Izvoran, Răzvan Toma, Vlad Minghiuș, Constantin Munteanu, Sorin Cristache, Călin Matei, Rareș Păuna, Ion Grati, Andrei Glejaru, Maxim Tătaru, Valentin Ursu, Mihai Țigău, Matei Ciuc, Vladimir Udrea, Alexandru Tărnăuceanu, Andrei Bodea, Ionuț Baraghin, Radian Dima, Dragoș Ciocan
Antrenori: Andrei Guranescu

 

Divizia Nationala de Juniori U18
1. CSS Bârlad
2. CS Cleopatra
3. CT Dinicu Golescu


Locul 1:
CSS Barlad: Comănescu Andrei, Dădăcuș Șerban, Roșu Valentin, Bîrsan Alexandru, Terciu Cristian, Hîncu Robert, Gaina Iustin, Popa David, Mihok Dragoș, Neagu Ovidiu, Dascălu Ionuț, Mîrzac Toma, Bălan Vlad, Gogu Paul, Azoiței Lazăr, Florică Silviu, Leat Vasile, Irimia Andrei, Drăgan Andrei, Manole Marian, Lascu Daniel, Olaru Rareș, Ursu Teodor, Ursache Cristi, Munteanu Ștefan, Toma Ion, Isfan Costel, Păun Edward, Costea Răzvan
Antrenor: Florin Ibănescu

CSS Barlad, campioana la U18

Locul 2:
CS Cleopatra: Ștefan Vlad, Denis Loghin, Ionuț Spiridon, Alexandru Călin, Robert Găinariu, Paul Ciceu, Mihai Lăcătușu, Andrei Batcu, Sorin Pândichi, Mihai Barbu, Arthur Cojoc, Emil Cotici, Sebastian Veru, Robert Plavă, Constantin Ionică, Mihai Popa, Răzvan Stăetu, Ionuț Samoilă, Alexandru Borza, Răzvan Secărea, Denis Toderașcu, Sorin Săvuț, Cristian Ucraineț, Iurie Strună, Robert Iulian Glejdean, Constantin Lefterică, Ilie Scarlat, Constantin Alin Ștefan, Constantin Beraru, Gheorghiță Acea, Ionuț Ignat, Daniel Ciobotaru, Eusebiu Alexandru Costea, Bogdan Diaconescu, Andrei Neagu
Antrenori: Victor Bezușcu, Agiacai Onal

Locul 3:
CT Dinicu Golescu: Richard Dragomir, Ion Mogoș, Andrei Căpușanu, Marius Gabriel Ene, Emre Paragică, Sorin Pantilimon, Kemal Altinok, Ion Bodor, Augustin Abrudan, Gabriel Munteanu, Ștefan Szekely, Bogdan Iacovache, George Bobe, Alexandru Mircea, Augustin Chiriță, Cornel Pichiu, Marian Neagoe, Mihai Comedie, Gabriel Dona, Gabriel Alin Boghean, Denis Alexandru Curătureanu, Andrei Răzvan Oancea, Cristian Bucșă, Cristi Florentin Kalnacki, Bogdan Constantin Meianu, Petre Viorel Bițică, Ionuț Călăraș, Andrei Victor Mureșan, Radu Militaru, Marian Dinu, Silviu Mircea, Marian Olaru, Alin Ciprian Muja, Radu Trif, Daniel Șerban, Vlad Alexandru Voicu, Adrian Lăutaru, Alexandru Nicolae, Mihai Alin Andrei
Antrenor: Florea Costică, Daniel Boldor

 

Divizia Nationala de Juniori U19
1. CSS 2 Baia Mare
2. CT Dinicu Golescu
3. CSM Bucuresti

Locul 1:
CSS 2 Baia Mare: Adrian Lorint, Rareș Preluca, Richard Csula, Claudiu Chirilă, Kristian Balin, Vlad Braniște, Emil Bertalan, Paul Mureșean, Robert Cuzeac, Andrei Vanea, Andrei Pricopie, Darius Vulturar, Marius Ferariu, Raul Zaharie, Alin Toma, Patrik Albert, Vlad Tunaru, Robi Militaru, Alexandru Harasim, Denis Lupu, Darin Onț, Denis Pop, Paul Indre, Filip Marc, Nicu Tătărău, Alexandru Bumbuc, Paul Popoaia
Antrenori: Razvan Popovici, Mircea Taloș

CSS 2 Baia Mare, campioana la U19

CSS 2 Baia Mare, campioana la U19

Locul 2
CT Dinicu Golescu: George Grigore, Antonio Dumitru, Cristian Safta, Vasilică Mercone, Nicky Ionescu, Vasile Alexandru Cordoș, George Sorin Iancu, Valentin Bergheaua, Adrian Toma, Samy Al-Chdid, Andrei Radu Glăvan, Constantin Ivanciu, Cornel Bogdan Liscan, Robert Rusz, Ionuț Latu, Nicușor Eftimie, Cristian Curța, Mihai Mănescu, Ionuț Tudor, Bogdan Moraru, Cristian Zamfir, Dănuț Jipa, Iulian Buturugă, Ionuț Virag, Dragoș Jerebie, Ionuț Donici, Gabriel Clim, Claudiu Gheorghe, Mihai Cristian Olteanu, Ionuț Cristian Roman, George Pavel, Cătălin Tudorache, Rareș Ciudin, Mihai Oancea, Alpacino Florian Ciurea, Valentin Soare, Andrei Daniel Cărnuța
Antrenor: Andrei Borz, Alexandru Lupu

Locul 3
CSM Bucuresti: Mihai Sava, Paul Buzescu, Constantin Dragomir, Ștefan Păduraru, Andrei Căliță, Ionuț Căruntu, Sorin Georgian Camoli, Alexandru Florin Popescu, Ninel Valentin Moisescu, Sorin Goci, Vlad Ciocioc, Denis Ceaușu, George Pleșa, Lorin Suraj Gheorghe, Ionuț Sebastian Gheorghe, Dumitru Ionel Ifrim, Andrei Octavian Ioniță, Carlos Florea, Nicolae Zamfirescu, Gabriel Stoian, Vlad Ionuț Constantin, Constantin Moraga, Florin Șerban, Ionuț Adrian Ciuta, Costin Andrei Adomnicăi, Sabin Georgian Turcu, Eduard Constantin, Ștefan Daniel Mușat, Alexandru Lica, Mircea Alexandru Ciornea, Alexandru Pârjolea, Andrei Enache, Alexandru Simulescu, Alexandru Vîrtejeanu, Ștefan Moroca, Valentin Cojocaru, Valentin Eugen Sandu, Gabriel Aurel Șchiopu, Mădălin Nicolae Raiciu, Iustin Georgian Bonea, Cătălin Marian Ștefan, Anghel Florentin Brânzoi, Marian Alexandru Andrei
Antrenor: Dragoș Manea, Cristian Almaș

FOTO: Dragos Pascaneanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *