DNJ U15 si DNJ U16, editia 2019-2020, vor debuta in acest weekend

Dupa ce in weekendul 5-6 octombrie au debutat intrecerile rezervate categoriilor de varsta U17 si U18, in weekendul 12-13 octombrie vor incepe si meciurile la categoriile de varsta U15 si U16.

Astfel, la U15 competitia se va disputa in prima faza, regional, in zona Muntenia fiind inscrise 4 echipe: ACS Soimii Bucuresti, CS Victoria Cumpana, ACSOV Pantelimon si RC Antonio Jr, in zona Moldova 5 echipe: CSS Gura Humorului, CSS Barlad, CSS Tecuci, LPS Suceava si SCM Buzau si in zona Transilvania, 3 echipe: CSR-RC CSU Sacele, CS Viitorul Cluj si CS Ariesul Cluj. In fazele finale ale Play-Off-ului se vor califica 8 echipe dupa cum urmeaza : 3 echipe din Muntenia, 4 din Moldova si 1 din Transilvania. Restul echipelor, 1 echipa din Muntenia, 1 echipa din Moldova, 2 echipe din Transilvania vor disputa partide de Play-Out.
Sistemul de disputare :
-Sferturi de finala Play-Off :19 aprilie 2020 tur si 26 aprilie 2020 retur
-Semifinale Play-Off : 03 mai 2020 tur si 10 mai 2020 retur
-Semifinale Play-Out : 19 aprilie 2020 tur si 26 mai 2020 retur
-Partide de clasament Play-Out :03 mai 2020 tur si 10 mai 2020 retur
-Finale Play-Off :17 mai 2020 tur si 24 mai 2020 retur

La U16, competitia se va desfasura in prima faza regional, in zona Muntenia inscriindu-se 6 echipe: CS Aurora Baicoi, ACSOV Pantelimon, ACS Flamingo, RC Grivita, CT Dinicu Golescu, CNAV- Dinamo, in zona Moldova, 3 echipe: CSS Unirea Iasi, CSS Tecuci si CSS Barlad si in zona Transilvania, 3 echipe: CSS Soimii Sibiu, CS U Arad si CSS 2 Baia Mare. In fazele finale ale Play-Off-ului se vor califica 8 echipe dupa cum urmeaza : 4 echipe din Muntenia, 2 din Moldova si 2 din Transilvania. Restul echipelor, 2 echipe din Muntenia, 1 echipa din Moldova, 1 echipa din Transilvania vor disputa partide de Play-Out.
Sistemul de disputare :
-Sferturi de finala Play-Off :19 aprilie 2020 tur si 26 aprilie 2020 retur
-Semifinale Play-Off : 03 mai 2020 tur si 10 mai 2020 retur
-Semifinale Play-Out : 19 aprilie 2020 tur si 26 mai 2020 retur
-Partide de clasament Play-Out :03 mai 2020 tur si 10 mai 2020 retur
-Finale Play-Off :17 mai 2020 tur si 24 mai 2020 retur

UNDER 15

Muntenia
1. ACS Soimii Bucuresti
2.CS Victoria Cumpana
3. ACSOV Pantelimon * s-a retras inainte de inceperea competitiei
4. RC Antonio Jr.

TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019

TUR 2                                                                                                                                                                                                                                                    
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019
Etapa VI 17 noiembrie 2019

RETUR 1
Etapa  VII  08 martie 2020
Etapa VIII 15 martie 2020
Etapa IX 22 martie 2020
 

RETUR  2
Etapa X 29 martie  2020
Etapa XI 05 aprilie 2020
Etapa XII 12 aprilie 2020

 

Moldova
1. CSS Gura Humorului
2. CSS Barlad
3. CSS Tecuci
4. LPS Suceava
5. SCM Buzau

TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019

 

RETUR
Etapa  VII  08 martie 2020
Etapa VIII 15 martie 2020
Etapa IX 22 martie 2020
Etapa X 29 martie  2020
Etapa XI 05 aprilie 2020

 

Transilvania
1. CSR-RC CSU Sacele
2. CS Viitorul Cluj
3. CS Ariesul Cluj

TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019

TUR 2                                                                                                                                                                                                                                                    
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019
Etapa VI 17 noiembrie 2019

RETUR 1
Etapa  VII  08 martie 2020
Etapa VIII 15 martie 2020
Etapa IX 22 martie 2020

RETUR  2
Etapa X 29 martie  2020
Etapa XI 05 aprilie 2020
Etapa XII 12 aprilie 2020

 

MUNTENIA
TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
ACS Soimii – RC Antonio jr. (Stadion P.Copilului) ora 10:30
CSV Cumpana sta

TRANSILVANIA
TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
CS Viitorul Cluj – CS Ariesul Cluj amanat pentru 24 noiembrie  2019
CSR-RC CSU Sacele sta

MOLDOVA
TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
1. CSS Barlad – SCM Gloria Buzau (Stadion Municipal) ora 14:00
2. CSS Tecuci – LPS Suceava, (Stadion  Municipal) ora 13:00

 

Divizia Nationala de Juniori UNDER 16

 Muntenia
1. CS Aurora Baicoi
2. ACSOV Pantelimon
3. ACS Flamingo
4. RC Grivita
5.CT Dinicu Golescu
6. CNAV- Dinamo

   TUR
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019

                                                                           
RETUR
Etapa  VI  08 martie 2020
Etapa VII 15 martie 2020
Etapa VIII 22 martie 2020
Etapa IX 29 martie  2020
Etapa X 05 aprilie 2020

Moldova
1. CSS Unirea Iasi
2 . CSS Tecuci
3. CSS Barlad

TUR
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019
 

TUR 2
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019
Etapa VI 17 noiembrie 2019

RETUR:
Etapa  VI  08 martie 2020
Etapa VII 15 martie 2020
Etapa VIII 22 martie 2020

RETUR 2:
Etapa IX 29 martie  2020
Etapa X 05 aprilie 2020
Etapa XI 12 aprilie 2020

Transilvania
1. CSS Soimii Sibiu
2. CS U Arad
3. CSS 2 Baia Mare

TUR
Etapa I 13 octombrie 2019
Etapa II 20 octombrie 2019
Etapa III 27 octombrie 2019
 

TUR 2
Etapa IV 03 noiembrie 2019
Etapa V 10 noiembrie 2019
Etapa VI 17 noiembrie 2019

RETUR 1:
Etapa  VI  08 martie 2020
Etapa VII 15 martie 2020
Etapa VIII 22 martie 2020

RETUR 2:
Etapa IX 29 martie  2020
Etapa X 05 aprilie 2020
Etapa XI 12 aprilie 2020

 

MUNTENIA
Etapa I 13 octombrie 2019
CS Aurora Baicoi – CNAV-Antonio jr (stadion Aurora) ora 12:00

12 octombrie 2019
ACSOV Pantelimon – CT Dinicu Golescu (teren UM) ora 10:00
3. ACS Flamingo – RC Grivita, P.Bragadiru * va fi reprogramat pentru o alta data

TRANSILVANIA
TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
1. CS U Arad – CSS 2 Baia Mare, Sanicolau* – reprogramat pentru 23 noiembrie 2019
CSS Soimii sta

MOLDOVA
TUR 1
Etapa I 13 octombrie 2019
1. CSS Tecuci – CSS Barlad (Stadion Municipal) ora 11:00
CSS U Iasi sta

FOTO: Dragos Pascaneanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *