In weekendul 3-4 noiembrie, va debuta seria meciurilor internationale care vor avea loc in aceasta luna, in Romania. Astfel, sambata, 3 noiembrie, Romania A va intalni Kenya, pe Stadionul de rugby din Complexul Sportiv Ghencea. De asemenea, vor avea loc meciuri in Divizia Nationala de Seniori si in Diviziile Nationale de Juniori, dar si ultima competitie din acest an din rugbyul feminin romanesc, Cupa Romaniei la senioare si la junioare.
Meci de pregatire
Sambata, 3 noiembrie
Romania A – Kenya
Stadionul de rugby din Complexul Sportiv Ghencea, ora 14:00, in direct pe Telekom Sport
Arbitri: Ionescu Alexandru, Garbau Madalin, Petrescu Radu, nr. 4 si 5: Irimia Mihai si Rotaru Cristian -Teodor
Cupa Romaniei, rugby 7 feminin senioare
Cupa AIR (Asociatia Internationalilor Romani) rugby 7 junioare
3 noiembrie, ora 10:00, stadion Dragomiresti Vale
Arbitri: Serban Cristian, Ionita Victor, Preda Dragos
Divizia Nationala de Seniori
Etapa a VIII-a
Grupa Centru-Nord
3 noiembrie
RC Gura Humorului-CSU Arad, ora 10:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Diaconescu Robert, Buzatu Teodor, Stoica Cristian
4 noiembrie
Stiinta Petrosani-CSM Bucovina Suceava, ora 10:00 (Teren Stiinta)
Arbitri: Cristian Serban, Ionita Victor, Cojocnean Calin
Grupa Centru-Sud
3 noiembrie
CS Navodari-CSM Galati, ora 15:00 (Stadion Flacara)
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Plotschi Eduard, Damaschin Ionut
DNJ U 15
MUNTENIA
Etapa a II-a
4 noiembrie
ACSOV Pantelimon-RC Flamingo, ora 13:00 (Stadion UM)
Arbitri: Irimia Mihai, Stefan Razvan, Badarau Mihai
DNJ U 16
MOLDOVA
Etapa a IV-a
4 noiembrie
CSS Gura Humorului-CSS Barlad, ora 15:00 (Stadion Tineretului)
Arbitri: Bursuc Ovidiu, Flutur Ionut, Coca Mihai
CSS Unirea Iasi-CSS Tecuci, ora 12:00 (Stadion Tepro)
Arbitri: Bucur Sorinel, Costache Ciprian, Bargaoanu Dragos
MUNTENIA
Etapa a III-a
4 noiembrie
CSM Bucuresti-CNAV-Dinamo, ora 10:00 (Stadion Tei)
Arbitri: Vasiliu Razvan, Anorocioaiei Razvan, Kiss Andrei
ASCOV Pantelimon-Steaua, ora 11:00 (Stadion UM)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Stefan Razvan, Panzaru Marian
Meciul LPS Constanta-Aurora Baicoi 55-0 s-a disputat pe 31 octombrie
DNJ U 17
Etapa a V-a
3 noiembrie
CSM Bucuresti-CTTV Galati, ora 11:30 (Stadion Tei)
Arbitri: Popa David, Tasci Emil, Munteanu Antonel
ACSOV Pantelimon-CSS Gura Humorului, ora 10:00 (Stadion UM)
Arbitri: Kiss Andrei, Rotaru Cristian-Teodor, Anorocioaiei Razvan
CSS 2 Baia Mare-CS Cleopatra, ora 10:00 (Stadion Phoenix)
Arbitri: Iordachescu Vlad, Vasiliu Razvan, Panzaru Marian
DNJ U 18
Etapa a IV-a
2 noiembrie
CT Dinicu Golescu-LPS Focsani, ora 14:00 (Stadion Ghencea)
Arbitri: Fratila Nicolae, Serban Cristian, Rotaru Cristian
4 noiembrie
CSS Barlad-CS Cleopatra, ora 14:00 (Stadion Rulmentul)
Arbitri: Gorodea Emanuel, Vacaru Mihai, Surmei-Balan Gabriela
CS Metrorex-CNAV-Dinamo, ora 11:00 (Terenul 2, Stadionul Arcul de Triumf)
Arbitri: Fratila Nicolae, Rotaru Cristian, Dumitrescu Ionel
DNJ U 19
Etapa a IV-a
4 noiembrie
LPS Suceava-CSS 2 Baia Mare, ora 10:00 (Stadion Municipal)
Arbitri: Flutur Ionut, Bursuc Ovidiu, Coca Mihai
Partida CSM Bucuresti-CT Dinicu Golescu a fost amanta pentru data de 09.12.2018, ora 12:00
FOTO: Dragos Pascaneanu