Unde mergem in weekend? Vezi aici programul meciurilor si locul de desfasurare

In weekendul 19-20 octombrie, vor avea loc meciuri in SuperLiga CEC Bank si in Divizia Nationala de Seniori, dar si in competitiile de juniori, U15, u16, U17 si U18. Duminica va incepe si competitia la U19, primul turneu de rugby 7 fiind programat la Pitesti, meciurile de rugby XV la aceasta categorie de varsta urmand sa debuteze la inceputul lunii noiembrie.

SuperLiga CEC Bank
Etapa a VIII-a
19 octombrie
CS Tomitanii Constanta – CSM Stiinta Baia Mare , ora 11:00, stadion M.Naca
Arbitri: Diaconescu Robert, Nitulescu Alexandru, Anorocioaei Razvan nr. 4 Damaschin Ionut
Comisar de citare: Mihai Irimia

SCM Gloria Buzau – CSA Steaua Bucuresti, ora 11:00, Stadion Constructorilor, in direct pe RugbyTv.ro
Arbitri: Serban Cristian, Stefan Razvan, Vasiliu Razvan nr. 4 Kiss Andrei
Comisar de citare: Nicolae Francu

CS Universitatea Cluj – SCM Timisoara 27-19 (s-a disputat pe 16 octombrie)
Arbitri: Ionescu Alexandru, Iordachescu Vlad, Ferezan Florin nr. 4 Cojocnean Calin
Comisar de citare: Constantin Bonea

DNS
Etapa a IV-a
19 octombrie
CS Navodari – RC Grivita Bucuresti, ora 15:00, Stadion Flacara
Arbitri: Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian Teodor, Panzaru Marian

CS Stiinta Petrosani – RC Barlad, ora 11:00, teren Stiinta
Arbitri: Vacaru Mihai, Cojocnean Calin, Ferezan Florin

CSUAV Arad – CSM Bucovina Suceava, ora 11:00, teren Sanicolau
Arbitri: Gorodea Emanuel, Buzatu Teodor, Iftode Andrei

20 octombrie
CSM Galati – RC Gura Humorului, ora 11:00, Stadion Municipal
Arbitri: Iordachescu Vlad, Costache Ciprian, Dimitriu Romica

Campionatul National de rugby 7 feminin, senioare si junioare
Etapa a VII-a, Pascani, 19 octombrie
Arbitri: Fratila Nicolae, Surmei – Balan Gabriela, Dimitriu Romica, Bujoreanu Viorel, Bucur Sorinel, Ursu Teodor

Rugby 7 juniori, U 19
Primul turneu- Pitesti, 20 octombrie
GRUPA 1: CSS 2 Baia Mare, CS Cleopatra, CS Metrorex, RC Pitesti
GRUPA 2: CT Dinicu Golescu, CSS Barlad, LPS Suceava, LTTV Galati
*La alcatuirea grupelor s-a tinut cont de clasamentele categoriilor de varsta U19 si U 18 din editia 2018-2019
Arbitri: Diaconescu Robert, Fratila Nicolae, Stefan Razvan

DNJ U 18
Etapa a III-a
20 octombrie
CSM Bucuresti – LPS Focsani, ora 14:00, teren Tei
Arbitri: Ionita Virgil, Anorocioaei Razvan, Badarau Mihai

CNAV-Dinamo vs CSS Gura Humorului, ora 11:00, Stadion Florea Dumitrache
Arbitri: Kiss Andrei, Dumitrescu Ionel, Andrei Gheorghe

CSS 2 Baia Mare – CSS Barlad, ora 11:00, teren Phoenix
Arbitri: Bonea Florin, Stoica Cristian, Ene Constantin

DNJ U 17
Etapa a III-a
20 octombrie
CSA CSS Steaua vs CNAV-Dinamo, ora 11:00, Stadion Ghencea
Arbitri: Vasiliu Razvan, Rotaru Cristian Teodor, Panzaru Marian

ACSOV Pantelimon – CT Dinicu Golescu, ora 12:30, teren UM
Arbitri: Garbau Madalin, Frasineanu Danut, Damaschin Ionut

CSS Gura Humorului – CSS Unirea Iasi, ora 14:00, Stadion Tineretului
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Bursuc Ovidiu, Flutur Ionut

REGIONAL U 16 – Muntenia
Etapa a II-a
20 octombrie
CS Aurora Baicoi – ACSOV Pantelimon CNAV, ora 12:00, stadion Aurora
Arbitri: Ionescu Alexandru, Balan Marius, Voinea Catalin

CNAV/Dinamo – RC Grivita, ora 13:00, Stadion Florea Dumitrache
Arbitri: Preda Dragos, Dumitrescu Ionel, Andrei Gheorghe

CT Dinicu Golescu – ACS Flamingo, ora 13:00, Stadion Ghencea
Arbitri: Serban Cristian, Rotaru Cristian Teodor, Panzaru Marian

REGIONAL U 16 – Moldova
Etapa a II-a
20 octombrie
CSS Unirea Iasi – CSS Tecuci, ora 12:00, Stadion Tepro/Tineretului :
Arbitri: Juncanariu Loredana, Vacaru Mihai, Onica Gigi

REGIONAL U 16 – Transilvania
Etapa a II-a:
20 octombrie
CSS Soimii Sibiu – CS U Arad, ora 15:00, Stadion Bebe Boboc
Arbitri: Ferezan Florin, Irimia Mihai, Rusu Silviu

REGIONAL U 15 – Muntenia
Etapa a II-a:
20 octombrie
ACS Soimii – CSV Cumpana, ora 11:30, Stadion Parcul Copilului
Arbitri: Nitulescu Alexandru, Anorocioaei Razvan, Badarau Mihai

25 octombrie:
RC Antonio Jr – SCM Gloria Buzau, ora 16:00, teren Tei
Arbitri: Fratila Andrei, Kiss Andrei, Andrei Gheorghe

REGIONAL U 15 – Moldova
TUR 1, Etapa a II-a:
20 octombrie
CSS Barlad – CSS Tecuci, ora 14:00, Stadion Unirea
Arbitri: Popa David, Onica Gigi, Surmei – Balan Gabriela

CSS Gura Humorului – LPS Suceava, ora 16:00, Stadion Tineretului
reprogramat pentru 30 noiembrie 2019

REGIONAL U 15 – Transilvania
Etapa a II-a
20 octombrie
CSR – RC CSU Sacele – CS Viitorul Cluj, ora 14:00, teren Noua
Arbitri: Ravar Lucian, Stefanita Sorin, Petrule Daniel

Festivalul de rugby pentru copii „Grivita”
19 octombrie, Stadion Parcul Copilului, Bucuresti, ora 10:00
Arbitri: Frasineanu Danut, Dumitrescu Ionel, Badarau Mihai, Garbau Madalin, Ionita Victor

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *